18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

potworna śmierć

Szczepionka na Covid zbiera żniwo! JAK MOGLI TO DOPUŚCIĆ DO UŻYTKU?

28.08.2021  13:01
Szczepionka Moderny zabiła ludzi? Preparat zanieczyszczony
Szczepionka Moderny zabiła ludzi? Preparat zanieczyszczony Fot: rafapress/Shutterstock

Szczepionka przeciw COVID-19 zamiast pomóc, zaszkodziła? Do obiegu trafiła zanieczyszczona partia preparatu koncernu Moderna. Są pierwsze doniesienia o zgonach.

Niepokojące doniesienia obiegły świat w ostatnich dniach. Do obiegu trafiła partia szczepionek firmy Moderna, zanieczyszczona cząstkami metalicznymi. Trefny preparat został wysłany do Japonii. Niestety część dawek została wykorzystana przed pojawieniem się komunikatu ostrzegawczego.

W obawie przed niebezpiecznymi skutkami ubocznymi tylko w Japonii z rynku wycofano około 1,6 mln dawek szczepionki. Decyzję o tym podjęło tamtejsze ministerstwo zdrowia. Teraz pojawiły się kolejne złe informacje.

Zanieczyszczona szczepionka zabiła pacjentów?

W sobotę japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci dwóch osób, które przyjęły szczepionkę firmy Moderna z zanieczyszczonej partii. Chodzi o dwóch mężczyzn powyżej 30 roku życia. Obaj zmarli kilka dni po otrzymaniu drugiej dawki preparatu chroniącego przed COVID-19.
Jak na razie nie wiadomo, czy to właśnie zanieczyszczona szczepionka wywołała zgony - przyczyna śmierci mężczyzn ciągle jest badana. Koncern Moderna zapewnia tymczasem, że odkryte w ich preparacie zanieczyszczenia nie mają negatywnego wpływu na działanie preparatu czy zdrowie pacjentów.