18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ambitne plany

Zaszczepią WSZYSTKICH LUDZI do końca 2022?! Premier ujawnia

07.06.2021  18:22
Premier: Zaszczepimy wszystkich
Premier: Zaszczepimy wszystkich Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma bardzo ambitne plany. Zamierza zaszczepić wszystkich ludzi na świecie do końca 2022 roku! Z tej przyczyny zaapelował do wszystkich rządzących na naszym globie o jak najszybsze podawanie społeczeństwu specyfiku.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson chce, żeby cała ludzkość do końca 2022 roku została zaszczepiona przeciwko Covid-19. Jak pokazują statystyki - szczepionki faktycznie działają i znacznie zmniejszają transmisję wirusa. Dzięki nim mamy w końcu okazję pokonać pandemię.

Tym samym premier Boris Johnson marzy o przyspieszeniu procedury na świecie. W miniony weekend zaapelował do innych rządzących o jak najszybsze podawanie szczepionki przeciwko Covid-19 w każdym kraju.

Premier chce zaszczepić WSZYSTKICH do końca 2022 roku

W tym momencie - w pełni zaszczepiona jest już jedna ósma populacji świata. Są to osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki na koronawirusa. W sumie podano ponad dwa miliardy dawek szczepionki przeciwko Covid-19. W Polsce natomiast aż 1/3 obywateli zapowiada, że nie zamierza szczepić się w ogóle.

"Świat oczekuje od nas, że sprostamy największemu wyzwaniu ery powojennej: pokonamy Covid i poprowadzimy globalne ożywienie napędzane naszymi wspólnymi wartościami. Zaszczepienie całego świata do końca przyszłego roku byłoby największym wyczynem w historii medycyny. Wzywam pozostałych liderów G7, aby przyłączyli się do nas, abyśmy zakończyli tę straszną pandemię i zobowiązali się, że nigdy nie pozwolimy, by spustoszenie dokonane przez koronawirusa powtórzyło się" -powiedział w sobotę Boris Johnson.

Szczegółowe rozmowy na temat tego wyjątkowo ambitnego planu będą się toczyć podczas szczytu grupy G7, który odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Wielkiej Brytanii. Myślicie, że w Polsce również zostaną podjęte bardzo radykalne kroki?