18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

Zawalił się hotel do kwarantanny koronawirusa. 70 osób pod gruzami

07.03.2020  17:51
Zawalił się hotel do kwarantanny koronawirusa. 70 osób pod gruzami
Zawalił się hotel do kwarantanny koronawirusa. 70 osób pod gruzami Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Tragedia w Chinach. Zawalił się hotel, który był wykorzystywany do kwarantanny osób chorych lub mających kontakt z kimś chorym na koronawirusa. Pod gruzami znalazło się 70 osób. 

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie, a kiedy panika jest wszechobecna nietrudno o tragedię. W mieście Quanzhou w prowincji Fujian na południowym wschodzie Chin zawalił się hotel, który był wykorzystywany jako miejsce do przeprowadzenia kwarantanny dla osób, mogących przenosić koronawirusa.

Chiny: Zawalił się hotel, w którym przeprowadzono kwaratannę

Pod gruzami znalazło się 70 osób. W tym momencie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Hotel runął ok. 19.30 czasu miejscowego (godz. 12.30 w Polsce). Przez dwie godziny trwania akcji ratunkowej, uratowano 34 osoby. 

Na parterze hotelu prawdopodobnie mieściły się lokale usługowe. W obliczu rosnącej w siłę epidemii koronawirusa, tragedia do której doszło w tym hotelu jest jeszcze bardziej wstrząsająca i przejmująca.

Do tej pory w całych Chinach stwierdzono ponad 80 tys. przypadków zakażenia Covid-19, w tym ponad 3 tys. zgonów. Rodzi się pytanie, kiedy nadejdzie koniec tej czarnej serii. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej