18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głupota ludzka nie zna granic?

Zdjęcie grozy. Turystka ryzykowała życiem dla ładnego ujęcia

22.02.2020  12:38
Zdjęcie grozy. Turystka ryzykowała życiem dla ładnego ujęcia
Zdjęcie grozy. Turystka ryzykowała życiem dla ładnego ujęcia Fot: Instagram

Zdjęcie grozy krąży po sieci. W dzisiejszych czasach dla jednego, ładnego zdjęcia, które zapewni im lajki - ludzie są w stanie zrobić wiele. Ta turystka gotowa była zaryzykować nawet własnym życiem, byle tylko "fejm się zgadzał".

Zdjęcie, które obrazuje piękno Rio de Janerio oraz skrajną głupotę ludzką za jednym zamachem, krąży po sieci. Młoda turystka po dwóch godzinach wspinaczki dotarła na szczyt góry Pedra da Gavea mierzącej 842 metry nad poziomem morza. Osiągnięcie postanowiła udokumentować... ryzykując przy tym własnym życiem.

Spektakularne zdjęcie trafiło do mediów społecznościowych i momentalnie wywołało w nich burzę. Dziewczyna zapewne liczyła na tysiące lajków i sławę - nie przeliczyła się. Pozostaje jednak pytanie, czy dla tych rzeczy warto spojrzeć w oczy śmierci?

Zdjęcie grozy (i głupoty) obiegło sieć

Teoretycznie dla istoty ludzkiej najważniejsze jest przetrwanie, więc zazwyczaj to instynkt samozachowawczy bierze górę. W przypadku tej kobiety górę wziął Instagram - niesamowite jest to, na jaką przemianę społeczeństwa właśnie patrzymy.

Bezmyślna turystka, nie dbając o jakiekolwiek bezpieczeństwo, zsunęła się na samą krawędź wierzchołka góry. Na koniec radośnie pomachała rękami do obiektywu. Zastanawiamy się też, czy osoba dokumentująca to "osiągnięcie" również miała problemy z trzeźwym myśleniem, czy może życzyła dziewczynie nie najlepiej. To są pytania, na które nigdy nie poznamy odpowiedzi, ale zdjęcie z nami zostanie. 

Czy ona całkowicie oszalała? Zaryzykować życie dla zdjęcia. Albo ma silne pragnienie śmierci, albo jest szalona

- pisała jedna z internautek. 

W tym miejscu warto dodać, że na całym świecie do tej pory podczas robienia sobie zdjęć zginęło co najmniej 259 osób. To są oczywiście przypadki, o których wiemy, ale mogło być ich więcej. Rodzi się pytanie - czy widzimy właśnie... upadek cywilizacji