18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WSTRZĄSAJĄCA RELACJA

Zeznania rosyjskiego żołnierza: KAZALI NAM ZABIJAĆ SIEBIE NAWZAJEM

08.03.2022  13:23
Rosyjski żołnierz zdradza przerażające rozkazy dowódców
Rosyjski żołnierz zdradza przerażające rozkazy dowódców Fot: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy

Służba bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała w mediach społecznościowych film z zeznaniami jednego z rosyjskich żołnierzy. Młody mężczyzna brał udział w ataku na Charków. Został ciężko raniony, uratowała go Ukrainka.

Wojna w Ukrainie trwa już trzynastą dobę. Choć pojawia się coraz więcej doniesień o mocno osłabionej armii rosyjskiej i możliwym rychłym końcu konfliktu, Ukraina nadal przeżywa głęboki dramat. W wielu miastach i miejscowościach sytuacja jest katastrofalna, mieszkańcy głodują, mają utrudniony dostęp do wody pitnej, nie mogą wychodzić z domów, a Rosjanie traktują ich jak żywe tarcze.

Zbrodniami Rosji już zajął się Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, który rozpoczął śledztwo przeciw Władimirowi Putinowi. Okrutny włodarz Rosji może zostać skazany na dożywocie za zbrodnie wojenne i ludobójstwo. W sprawie zbierane są dowody.

Wstrząsające zeznania rosyjskiego żołnierza

Tymczasem Służba bezpieczeństwa Ukrainy publikuje wstrząsające nagranie z udziałem rosyjskiego żołnierza. Mężczyzna został ranny w czasie ataku na Charków. Życie uratowała mu jedna z mieszkanek miasta.

Swoją osobistą tragedię mężczyzna przeżyć miał już w pierwszych dniach wojny. Wtedy jego oddział otrzymał rozkaz oblężenia miasta i ataku. Charków został ostrzelany, a żołnierze mieli zabijać wszystkich próbujących uciekać cywilów! Także kobiety i dzieci.

Mężczyzna zdradza, że jego koledzy zaczęli strzelać do niewinnych mieszkańców. Gdy on i jeden inny żołnierz w odruchu człowieczeństwa próbowali pomóc rannym Ukraińcom, sami padli ofiarą rosyjskich żołnierzy.
- Dostaliśmy rozkaz zabijania kobiet i dzieci. Zabijać mieliśmy też swoich kolegów, jeśli ci będą próbowali pomagać ukraińskim cywilom - zdradza mężczyzna.

W wyniku ataku Rosjan na swych "zbuntowanych" kolegów, zginął jeden z nich i ukraińska kobieta. Mężczyzna z nagrania został raniony w nogi. Ocalał dzięki córce zamordowanej Ukrainki.

Ogromna liczba ofiar wojny

Według danych ONZ, w Ukrainie zginęło dotąd 406 cywilów, w tym 27 dzieci. Dane te są jednak mocno zaniżone - faktyczna liczba zabitych przez Rosjan Ukraińców jest dużo wyższa.

Jednocześnie strona ukraińska informuje we wtorek, że w wojnie zabitych zostało już ponad 12 tysięcy żołnieży Rosyjskich. Kilkadziesiąt tysięcy jest rannych i w niewoli.