18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Zgubił się w centrum handlowym. Dokonano makabrycznego odkrycia

06.11.2019  20:27
Zgubił się w centrum handlowym. Dokonano makabrycznego odkrycia
Zgubił się w centrum handlowym. Dokonano makabrycznego odkrycia Fot: New South Wales Police / Policja

Centrum handlowe to labirynt świateł i korytarzy. Szczególnie osoby starsze mogą się w takich miejscach poczuć zdezorientowane. Nikt jednak nie spodziewa się tragedii, a te, niestety, się zdarzają. 

Centrum handlowe to teraz stały element większych miast. Siedziba wielu sklepów jest plątaniną świateł i korytarzy, w których osoby starszej daty mogą się poczuć zagubione. W przypadku pewnego 71-latka doprowadziło to nawet do tragedii.

W styczniu 2017 roku w Sydney pewien starszy mężczyzna umówił się z żoną w centrum handlowym. 71-latek miał już początki demencji i zgubił się w tym dezorientującym środowisku.

Centrum handlowe miejscem dramatu

Starszy pan przypadkiem przeszedł przez drzwi przeciwpożarowe i to okazało się wydaniem na siebie wyroku śmierci. Żona szybko zorientowała się, że mąż nie dotarł na czas na miejsce i zmartwiona zgłosiła wszystko służbom. Mężczyzny szukano bez rezultatu.

Dopiero po 3 tygodniach, pracownik centrum handlowego w rozległych (sięgających niemalże 10 km) korytarzach ewakuacyjnych dokonał makabrycznego odkrycia. Znalazł bowiem ciało 71-latka. Mężczyzna, za którym zatrzasnęły się drzwi przeciwpożarowe, najprawdopodobniej nie umiał znaleźć drogi wyjścia i znalazł się w śmiertelnej pułapce.

Służby sprawdziły co prawda nagrania z monitoringu, ale nikt nie przejrzał jego przemysłowej części. Najbardziej przerażające jest to, że staruszek najpewniej żył ok. tygodnia, zanim skonał w tym przykrym więzieniu.