18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok!

Dramatyczny poród w kościele. Nie żyje 14-latka

09.08.2021  12:04
14-latka nie żyje po porodzie
14-latka nie żyje po porodzie Fot: Zhuravlev Andrey / Shutterstock

Policja wyjaśnia sprawę śmierci 14-letniej dziewczynki z Zimbabwe. Nastolatka zmarła chwilę po porodzie w świątyni. Incydent surowo potępia ONZ, krytykując przymusowe małżeństwa dzieci.

Jak informuje Reuters, do śmierci Memory Machaii doszło w lipcu, lecz sprawa została nagłośniona dopiero teraz, gdy bliskich nie dopuszczono na uroczystości pogrzebowe nastolatki.

14-latka zmarła chwilę po porodzie

Lokalne media poinformowały, że dziewczynka urodziła w kościele. Chwilę po porodzie zmarła. Niemowlęciem zaopiekował się mąż 14-latki. Z informacji przekazanych przez stację BBC wynika, że Machaii została zmuszona do porzucenia nauki i poślubienia o wiele starszego mężczyzny. Rodzina chwilę po tragedii wyznaczyła wdowcowi nową żonę, 9-letnią siostrę zmarłej. Sprawę surowo potępiło ONZ.

ONZ zdecydowanie potępia okoliczności prowadzące do śmierci 14-letniej Machaii. Niestety po raz kolejny słyszymy o niepokojących doniesieniach dotyczących wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewczynek, w tym zmuszania dzieci do małżeństw - przekazała organizacja.

Śmierć nastolatki wywołała również ogromną burzę wśród internautów, którzy domagają się wymierzenia kary osobom odpowiedzialnym za śmierć dziewczynki.

To, co widzimy dzisiaj, to przypadek małej dziewczynki, która została zmuszona do małżeństwa, zajścia w ciążę, a następnie umarła. To żadne zboczenie, tak wygląda codzienność. Kobiety nie są postrzegane jak ludzie, nie mają pełnych praw do kontrolowania własnych ciał - mówi działaczka feministyczna, Everjoice Win.

Kościół Zimbabwe zakazuje przyjmowania leczenia przez personel medyczny. Wierni wierzą, że uzdrowicielska moc Boga ochroni ich przed chorobami.