18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czemu to zrobili?!

Złodzieje ukradli nieboszczyka. Pojechali z nim na zakupy

Bartłomiej Ciepielewski
16.02.2021  15:54
Ukradli nieboszczyka
Ukradli nieboszczyka Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wystarczyła chwila nieuwagi, by złodzieje ukradli auto jednego z amerykańskich zakładów pogrzebowych. Po udanej kradzieży pojechali na zakupy wraz ze znajdującym się w bagażniku nieboszczykiem.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek, 11 lutego na terenie stanu Missouri. Mężczyzna kierujący samochodem zakładu pogrzebowego zatrzymał się na stacji paliw, by skorzystać z ubikacji. Pracownik nie spodziewał się, że ktoś zechce ukraść nieboszczyka, więc kluczyki do auta zostawił w stacyjce. Gdy wrócił z toalety, zdał sobie sprawę z tego, jak bardzo się mylił.

Złodzieje porwali auto z nieboszczykiem

Na stacji paliw znajdowały się kamery, zatem funkcjonariusze policji bez problemu ustalili tożsamość sprawców. Na nagraniach widać było 38-letniego Briana Schaake wraz z 31-letnią partnerką Christiną Kelb. Para wykorzystała chwilę nieuwagi i wskoczyła do furgonetki, po czym odjechała.

Historia skradzionego auta wraz z nieboszczykiem wstrząsnęła krajem. W mediach rozesłano zdjęcia furgonetki z apelem o pomoc. Następnego dnia złodzieje zostali namierzeni pod supermarketem Walmart.

Policja zatrzymała parę spacerującą po alejce z artykułami sportowymi w sieci supermarketów Wallmart. Na parkingu policjanci zajrzeli do skradzionego karawanu pogrzebowego, gdzie znaleźli ciało pacjenta z domu opieki społecznej spoczywające na tyle auta - poinformowała Kim Bell, dziennikarka gazety St. Louis Post-Dispatch.

Skradzionego nieboszczyka udało się odzyskać, a para trafiła do aresztu. 38-latek został oskarżony o kradzież, natomiast jego partnerka o współudział w przestępstwie.