18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spoczywaj w pokoju

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Miał 112 lat

Kamil Kacperski
29.05.2020  11:29
Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Miał 112 lat
Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Miał 112 lat Fot: Simon Czapp/Solent News & Photo Agency/Solent News/East News

Jak podają brytyjskie media, niedługo po swoich 112. urodzinach zmarł Bob Weighton, najstarszy mężczyzna świata. Jego śmierć potwierdziła rodzina, która wyjawiła też przyczynę zgonu.

28 maja w wieku 112 lat zmarł najstarszy mężczyzna świata. Brytyjczyk Bob Weighton piastował ten tytuł przez 3 miesiące. Niestety cierpiał na raka, który spowodował jego śmierć.

Zmarł najstarszy mężczyzna świata. Miał 112 lat

Weighton zmarł w czwartek rano we śnie w swoim mieszkaniu w hrabstwie Hampshire w południowej Anglii. Informację w oficjalnym oświadczeniu podała jego rodzina:

Bob był niezwykłym członkiem naszej rodziny i to wcale nie z powodu niesamowitego wieku. Był dla nas wzorem do naśladowania, żył swoimi zainteresowaniami i potrafił nawiązać kontakt z ludźmi z całego świata. Miał wielu, naprawdę wielu przyjaciół i aż do śmierci czytał i rozmawiał o polityce, teologii, ekologii i wielu innych rzeczach.

Brytyjczyk w marcu obchodził swoje 112. urodziny. Spędził je w izolacji ze względu na pandemię koronawirusa. Co ciekawe, jego zdaniem epidemia grypy hiszpanki z lat 1918-19, którą pamięta z dzieciństwa, była gorsza. W rozmowie z brytyjskimi mediami przyznał, że jest zaniepokojony, ale bardziej ze względu na swoje dzieci i wnuki niż na siebie.

Po śmierci Weightona najstarszym mężczyzną świata został 111-letni Rumun Dumitru Comanescu. Najstarszą kobietą pozostaje Kane Tanaka z Japonii, która ma ponad 117 lat.

Przeczytaj więcej
Komentarze