18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Takiego to ze świecą szukać

Znalazł 135 tysięcy dolarów... i oddał je policji

19.05.2020  13:26
Znalazł 135 tysięcy dolarów... i oddał je policji
Znalazł 135 tysięcy dolarów... i oddał je policji Fot: shutterstock.com

Mówią, że świat schodzi na psy. Że dziś uczciwych ludzi już nie ma i człowiek jest człowiekowi wilkiem. Mamy jednak nadzieję, że ta sytuacja nieco poprawi wam nastroje w tym paskudnym czasie epidemii.

Młody mężczyzna z Nowego Meksyku znalazł 135 tysięcy dolarów leżących obok bankomatu. I chociaż miał okazję, to nie zabrał ich, by odjechać w siną dal, ale zadzwonił na policję i oddał im wszystko, co do centa.

Chłopak znalazł 135 tysięcy dolarów i oddał całość policji

Jose Nuñez Romaniz poszedł do swojego lokalnego banku, aby wpłacić trochę pieniędzy na konto. Podchodząc do placówki, zauważył jednak pewien dziwny pakunek leżący na ziemi. To była przezroczysta plastikowa siatka wypełniona gotówką. Od razu pojawiła się więc moralna zagwozdka - zabrać pieniądze dla siebie czy postąpić słusznie i je oddać.

Dla Nuñeza odpowiedź była prosta - i za to dostał pochwały od lokalnych funkcjonariuszy policji. Chociaż 19-latek przez moment nie pomyślał o zabraniu pieniędzy dla siebie, to był skonfundowany. Czy to prank? A może grozi mu teraz niebezpieczeństwo, bo przypadkiem znalazł się w środku jakiejś dużej afery lokalnych gangów?

Chłopak wypowiedział się na temat całej sytuacji dla stacji CNN, gdzie przyznał:

Nie wiedziałem, co mam zrobić. To jakbym śnił, byłem w szoku. Patrzyłem na siebie i zastanawiałem się: co mam zrobić?

Nastolatek znalazł pieniądze obok bankomatu w niedzielę rano. Dlatego też zadzwonił na policję, bo placówka była zamknięta. Od tamtego czasu funkcjonariusze zrozumieli już sprawę - jeden z pracowników miał napełnić bankomat pieniędzmi, ale zapomniał o jednym z worków. Dlatego ten został porzucony.

Jeden z policjantów skomentował sprawę: "Te pieniądze mogły naprawdę zupełnie zmienić życie tego człowieka, ale... on wybrał stronę sprawiedliwości i podjął dobrą decyzję".

"Moi rodzice zawsze mi powtarzali, że muszę pracować na swój sukces. Kradzione pieniądze wcale by mi nie pomogły. Moja mama stwierdziła, że zachowałem się właściwie i czuła się dumna. Prawie zaczęła płakać, jak do niej zadzwoniłem" - dodał Jose Nuñez Romaniz.

Przeczytaj więcej
Komentarze