18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mobilizacja będzie pełna

WIELKA TAJEMNICA KREMLA. Zniknął jeden z punktów dekretu Putina

21.09.2022  17:37
Dmitrij Pieskow odmawia odpowiedzi
Dmitrij Pieskow odmawia odpowiedzi Fot: Pool Reuters/Associated Press/East News

Ludzie zwracają uwagę na intrygujący szczegół dekretu Putina, który dotyczy „częściowej” mobilizacji. Z dokumentu zniknął punkt siódmy. Kreml odmawia odpowiedzi.

Władimir Putin podpisał dekret dotyczący mobilizacji w Federacji Rosyjskiej. Jednak z dokumentu usunięto jeden fragment – w treści opublikowanej na stronie internetowej punkt 7. został pominięty. Jeden z paragrafów dekretu „jest przeznaczony do użytku służbowego”, twierdzi Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji. Dlatego odmawia jego publikacji.

Jedyne, co mogę powiedzieć, to co powiedział w swoim wywiadzie Siergiej Szojgu — 300 tysięcy osób. Mówimy o nawet 300 tysiącach. I, jak wyjaśnił minister obrony, nie wszystkie zostaną zmobilizowane na raz

- powiedział Dmitrij Pieskow.

Prawnik Nawalnego komentuje

Prawnik opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, Wiaczesław Gimadi, uważa, że punkt ten mógłby dotyczyć powołania większych grup, niż oficjalnie podano. Jego zdaniem mobilizacja jest powszechna, a administracja dyktatora może powołać wszystkich, oprócz tych medycznie lub wiekowo niezdolnych do służby.

Mają prawo powołać wszystkich, oprócz zupełnie niezdolnych do służby z powodu stanu zdrowia i z powodu wieku (żołnierze do 50, a młodsi oficerowie do 60 lat). Jak zachce ministerstwo obrony – napisał Gimaldi na Twitterze.