18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat i powódź

Katastrofa w USA. Pękły wielkie tamy!

Wojciech Kozicki
20.05.2020  13:02
Zniszczone tamy, deszcz i powódź w USA
Zniszczone tamy, deszcz i powódź w USA Fot: Twitter

Świat zmaga się nie tylko z koronawirusem. Tym razem do katastrofy doszło w USA, gdzie zostały uszkodzone tamy. Trwa ewakuacja mieszkańców, ponieważ miasta może zniszczyć powódź.

Czarna seria trwa. W Indie i Bangladesz uderzył super cyklon Amphan, a w USA ulewne deszcze spowodowały pęknięcie tam. Amerykańskie media pokazały zdjęcia i nagrania wideo, na których uszkodzone tamy w rejonie miast Midland i Sterling w stanie Michigan. Gubernator Gretchen Whitmer ogłosiła stan wyjątkowy. Została zarządzona wielka ewakuacja, która objęła już ponad 10 tys. ludzi.

Katastrofa w USA - powódź i ewakuacja

Ulewy uszkodziły tamę Edenville na rzece Tittabawassee w Midland. Pękła również tama Sanford na rzece Rifle. Konstrukcje nie wytrzymały naporu wody i zniszczenia są bardzo poważne. Służby przewidują, że woda spowoduje powódź, która podtopi okoliczne miasta. Spodziewają się fali powodziowej i poziomu wody wynoszącego prawie 3 metry.

Władze apelują, by udawać się do miejsc wyznaczonych przez służby, gdzie znajdą schronienie. Sugerują, że jeśli ktoś ma możliwość, powinien wyjechać z zagrożonego regionu.

To może być dopiero początek dramatu, bo ciągle pada ulewny deszcz.

Powodzie i pęknięte tamy w USA [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze