18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror w Hurghada

Znowu atak rekina w Egipcie. Turystka nie żyje [WIDEO +18]

Wojciech Kozicki
04.07.2022  08:42
Znowu atak rekina w Egipcie. Kolejna turystka nie żyje
Znowu atak rekina w Egipcie. Kolejna turystka nie żyje Fot: Rights Managed/East News/Ardea Picture Library, Twitter

Wakacje w Egipcie niebezpieczne? Nastąpił kolejny atak rekina w pobliżu kurortu Hurghada, kolejna turystka nie żyje. Turyści porzucą nurkowanie w Egipcie w obawie przed rekinami? Zacznie seria ataków rekinów jak w horrorze "Szczęki"?

Marzy wam się nurkowanie w Egipcie? Taki urlop może skończyć się tragicznie. W piątek do sieci trafiło wideo z ataku rekina, który w weekend zabił austriacką turystkę w kurorcie Hurghada u wybrzeży zatoki Sahl Hasheesh. Okazało się, że tego samego nastąpił kolejny atak rekina. Turystka z Rumunii została zabita przez drapieżną rybę zaledwie 600 metrów dalej.

Atak rekina w Egipcie. Pływanie i nurkowanie zabronione

Egipskie służby potwierdziły, że zwłoki Rumunki zabitej przez rekina znaleziono kilka godzin po ataku na Austriaczkę. Wiadomo, że miała ponad 40 lat. Na razie nie ujawniono więcej informacji na jej temat. Wiadomo już jednak, że turystka z Austrii, której rekin odgryzł nogę i rękę, to Elisabeth Sauer. Była radną w Kramsach.

Według "Daily Mail" Austriaczka przebywała w Hurghadzie od miesiąca wraz ze swoim mężem - Austriakiem pochodzenia egipskiego. Nazywała się Elisabeth Sauer i pochodziła z miejscowości Kramsach, gdzie w latach 1998-2004 była lokalną radną i gdzie mieszka jej jedyna córka. Piątek miał być jej ostatnim dniem pobytu na egipskich wakacjach – podaje Radio ZET.

Lokalne władze zamknęły plażę w Sahl Hasheesh i zakazały wszelkich działań na morzu przez 3 dni. Zakazane jest surfowanie, nurkowanie i pływanie. Gubernator miał też zarządzić zamknięcie wód u wybrzeży Hurghady dla łodzi rybackich.

Nieoficjalnie ustalono, że rekin, który był odpowiedzialny za oba ataki, to ostronos atlantycki (rekin ostronosy).

Kolejny atak rekina w Egipcie. Horror w Hurghada [WIDEO]

Czytaj także