18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żony Kima ni ma

Kim Dzong Un zabił żonę? Zastąpiła ją "dawna miłość"

Wojciech Kozicki
01.11.2020  12:48
Żona dyktatora zniknęła - gdzie jest Ri Sŏl Ju?
Żona dyktatora zniknęła - gdzie jest Ri Sŏl Ju? Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Kim Dzong Un jest jak koronawirusa – nie ma litości dla nikogo. Czy zabił własną żonę? Jego żona Ri Sŏl Ju zniknęła, a jej miejsce zajęła wokalistka i dawna kochanka Hyon Song-wol. Czy wysiudanie rywalki poszło jej śpiewająco?

Korea Północna to miejsce, gdzie życie grozi śmiercią. Zginąć może każdy, nawet żona dyktatora. Media już podejrzewają, że Kim Dzong Un zabił własną żonę, ponieważ Ri Sŏl Ju nie była widziana publicznie od stycznia. U boku pyzatego tyrana pokazuje się za to wokalistka Hyon Song-wol, śpiewająca w prorządowym zespole Moranbong Band. Miała romans z Kimem już 10 lat temu, ale jego ojciec nie zgodził się na ich figle. Kim był nią jednak tak zafascynowany, że uczyniono ją członkiem komitetu centralnego rządzącej Partii Robotniczej Korei.

Żona Kim Dzong Una zniknęła

Bycie kochanką dyktatora to ryzykowna gra. 43-letnia Hyon Song-wol zniknęła w 2013 roku i mówiło się, że mogła zostać zamordowana za nagranie seks taśmy. Plotkowano, że zajął się nią pluton egzekucyjny, ale kilka miesięcy później pojawiła się w telewizji i na scenie.

Ostatnio Hyon Song-wol znów jest widywana publicznie u boku Kima, m.in. podczas parad wojskowych. Otrzymywała kwiaty od wysoko postawionych członków partii i rozmawiała z dygnitarzami.

Hyon Song-wol jest znaną w Korei Północnej piosenkarką. Współtworzy zespół Moranbong Band, który promuje przywódcę Kim Dzong Una oraz kulturę kraju. Ciekawym jest, że członkinie mają stopnie wojskowe i występują w mundurach – przypomina Onet.pl

„The Times” pisze, że być może nie chodzi wcale o miłosny trójkąt. Od dawna mówi się, że Kim Dzong Una zastąpi jego siostra Kim Jo Dzong, która obecnie działa na stanowisku szefowej Departamentu Propagandy i Agitacji. Źródła donoszą, że jest znacznie okrutniejsza od brata i po objęciu władzy polałaby się krew. Czy Kim Dzong Un próbuje zastąpić okrutną siostrę swoją dawną kochanką?

Co w takim razie stało się z Ri Sŏl Ju? Czy Kim Dzong Un byłby w stanie znowu skazać na śmierć kogoś ze swojej rodziny?

Czytaj także
Przeczytaj więcej