18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus i pieniądze

Zoo walczy z kryzysem. Będą zabijać zwierzęta

Wojciech Kozicki
15.04.2020  08:01
Zoo w Niemczech dotknął kryzys finansowy - koronawirus wymusi zabijanie zwierząt
Zoo w Niemczech dotknął kryzys finansowy - koronawirus wymusi zabijanie zwierząt Fot: Facebook/Cincinnati Zoo & Botanical Garden

Koronawirus w Niemczech sprawia, że cierpi nie tylko zdrowie obywateli, ale też i niemiecka gospodarka. Gdy u nas tarcza antykryzysowa razi biedą, niemiecki rząd daje zasypuje przedsiębiorców deszczem pieniędzy. Angela Merkel zapomniała jednak o zwierzętach i w jednym zoo z powodu kryzysu będą musiały zostać zabite, by stać się jedzeniem dla innych.

Pandemia koronawirusa zabija ludzi i gospodarkę, a kryzys dotyka nawet przedsiębiorców w Niemczech. Niemieckie ogrody zoologiczne również zostały zmasakrowane przez brak klientów i pieniędzy, a rząd najwyraźniej nie chce zapewnić finansowego wsparcia zwierzętom. Dyrektorka jednego z niemieckich zoo na północy kraju oświadczyła, że musi zabić niektóre z nich.

Zoo w Niemczech kontra koronawirus

W wywiadzie dla BBC wyznała, że niektóre zwierzęta w zoo wymagają specjalnego i świeżego pożywienia, a ona nie pozwoli im głodować. Przyznała jednak, że zabijanie zwierząt nie rozwiąże problemu finansowego i zaapelowała do rządu o pozwolenie na ponowne otwarcie ogrodu zoologicznego.

Zrobiliśmy już listę zwierząt, które zginą pierwsze. Najgorszy scenariusz zakłada, że nakarmimy nimi inne zwierzęta – oświadczyła Verena Kaspari z zoo w Neumünster. (Die Welt)

Wsparcie finansowe od rządu

Niemieckie ogrody zoologiczne potrzebują obecnie pomocy rządowej w wysokości 100 milionów euro. Dyrektorzy ogrodów zoologicznych zwracają uwagę, że nie mogą obniżyć kosztów, bo zwierzęta muszą jeść i potrzebują opieki. Szacuje się, że każdy z ogrodów zoologiczny w Niemczech traci przez epidemię koronawirusa ok. 500 tys. euro tygodniowo.

Czytaj także
Przeczytaj więcej