18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie afera?

Zwłoki na granicy. Białoruś oskarża straż graniczną o morderstwo

28.11.2021  15:34
Kolejna ofiara kryzysu na granicy
Kolejna ofiara kryzysu na granicy Fot: LEONID SHCHEGLOV/AFP/East News

Służby znalazły ciało migranta przy białorusko-litewskiej granicy. Mężczyzna był wychudzony, a ślady na jego ciele wskazują na pobicie. Białoruś oskarża o morderstwo litewską straż graniczną.

Od początku kryzysu migracyjnego przy granicy z Białorusią zmarło już kilkunastu obcokrajowców. Część z nich została znaleziona i pochowana na terytorium Polski. Uroczystości pogrzebowe przeprowadzane są przez polskich muzułmanów między innymi we wsi Bohoniki.

Śmierć na granicy

W niedzielę niezależni, białoruscy dziennikarze z portalu NEXTA poinformowali o kolejnej śmierci migranta. Tym razem tragiczne zdarzenie miało miejsce przy białorusko-litewskiej granicy. Mińsk twierdzi, że za zgon odpowiada tamtejsza straż graniczna.

Białoruś natychmiast, bez żadnych dowodów, oskarżyła litewską straż graniczną o śmierć migranta, którego ciało znaleziono przy granicy - pisze na Twitterze kanał NEXTA.

Jak dodaje dziennikarka Hanna Liubkova, znalezione ciało mężczyzny miało ślady pobicia. Służby ustalają obecnie tożsamość zmarłego.

Dotychczasowe ofiary kryzysu to mężczyźni w wieku 20-40 lat. Ze względu na zbliżającą się zimę oraz niedostatki  wody, leków i żywności wkrótce liczba ofiar może lawinowo wzrosnąć.

Czytaj także