18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące wyznanie

Znana aktorka miała raka odbytu. "Analne anioły"

06.06.2019  18:09
Aktorka miała rana, a teraz zachęca innych, by wykonywali profilaktyczne badania jelita grubego
Aktorka miała rana, a teraz zachęca innych, by wykonywali profilaktyczne badania jelita grubego Fot: Facebook.com/Marcia Cross

Amerykańska aktorka Marcia Cross ujawniła, że cierpiała na raka odbytu. Postanowiła opowiedzieć swoją historię, by zachęcić innych do profilaktyki.

Aktorka Marcia Cross, znana m.in. z produkcji takich jak „Kobiece perwersje” i „Eastwick”, miała raka odbytu, ale po długiej walce, remisji i chemioterapii udało jej się pokonać nowotwór. Ujawniła, że wywołał go prawdopodobnie ten sam wirus HPV, przez który jej mąż cierpiał na raka gardła.

Rak i badania odbytu

Marcia w wywiadach zachęca, by wykonywać profilaktyczne badania odbytu i pokonać wstyd. Ostrzega, że jej rak nie dawał żadnych objawów i rozwijał się po cichu. Przy okazji dziękuje rodzinie i przyjaciółkom, które nazwała „analnymi aniołami”.

Mówię o chorobie publicznie, bo wiem, że są ludzie, którzy się jej wstydzą. Nie zrobili nic złego i to nie ich wina, że mają problemy z odbytem. Nie możemy wstydzić się słowa „odbyt”  – mówiła aktorka w CBS This Morning.

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej