18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

groza nad miastem

ALARM W RZYMIE! Szukają terrorysty. "Jutro przeniosę się do nieba"

20.07.2019  14:40
ALARM W RZYMIE! Szukają terrorysty. "Jutro przeniosę się do nieba"
ALARM W RZYMIE! Szukają terrorysty. "Jutro przeniosę się do nieba" Fot: Shutterstock

Władze Rzymu ogłosiły najwyższy alarm antyterrorystyczny. Wszystkie służby skupiają się na poszukiwaniu Syryjczyka. Podejrzewają, że planuje zamach.

Chaos i ogromny strach w Rzymie zapanowały w piątkowy wieczór. Wszystkie służby i policja zostały postawione w stan gotowości. Stwierdzili, że istnieje ogromne ryzyko zamachu terrorystycznego.

Śledczy próbują znaleźć mężczyznę, który zdradził, że w sobotę "trafi do nieba", a stanie się to w Rzymie. Wszyscy obawiali  się najgorszego - mogło dojść do zamachu. Plany młodego Syryjczyka udało się odkryć dzięki podsłuchanej rozmowie telefonicznej.

Zamach w Rzymie możliwy?

Mężczyzny szukają teraz wszystkie rzymskie służby. Śledczy otrzymali zdjęcie mężczyzny. Młodzieniec ma najprawdopodobniej 28 lat. Niestety, nie wiadomo, jak się nazywa - na Facebooku ma aż trzy różne profile, każdy pod innym nazwiskiem - podaje wp.pl.

Terrorysta i powiązania z Polakiem

W grudniu 2016 roku śmierć poniósł polski kierowca TIR-a. Do jego samochodu wsiadł 25-letni Tunezyjczyk Anis Amri. Zabił kierowcę i jego ciężarówką wjechał w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Jaki związek ma z nim potencjalny zamachowca z Rzymu? Mężczyźni mają wspólne zdjęcie z 2016 roku.

Około południa w sobotę alarm najwyższego stopnia został zniesiony. Śledztwo miało wykazać, że Syryjczyka nie ma w mieście.

Przeczytaj więcej
Komentarze