18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ukarzą nawet jego zwłoki

Ukrzyżują i poćwiartują dziecko. Prawo szariatu

09.06.2019  18:27
Arabia Saudyjska i kara śmierci - nastolatek ma zostać ukrzyżowany
Arabia Saudyjska i kara śmierci - nastolatek ma zostać ukrzyżowany Fot: Twitter

Arabia Saudyjska i prawo szariatu. Władze chcą skazać nastolatka na okrutną śmierć za czyny, których miał się dopuścić jako dziecko.

Gdy wybuchła Arabska Wiosna, Murtaja Qureiris był dzieckiem. Obecnie ma lat 18 i grozi mu w Arabii Saudyjskiej kara śmierci. Prokurator żąda, by został ukrzyżowany i poćwiartowany. To aktulnie najmłodszy więzień polityczny w tym kraju.

Zobacz także

Murtaja Qureiris wziął udział w protestach, gdy miał 10 lat. Trzy lata później z rodziną chciał wyjechać z Arabii Saydyjskiej, ale został złapany i oskarżony o przynależność do grupy terrorystycznej. Miał produkować koktajle Mołotowa wykorzystywane do ataku na posterunek policji i strzelać do żołnierzy. Przetrzymywano go m.in. rok w izolatce. Miał też być bity podczas przesłuchań.

Kara śmierci - ukrzyżowanie

Jak podaje "Independent", władze chcą, by kara była najostrzejsza z możliwych. Zgodnie z prawem szariatu, chłopak ma zostać ukrzyżowany, a następnie jego zwłoki będą poćwiartowane. CNN przypomina, że nie byłaby to jedyna taka egzekucja w ostatnim czasie w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz także

logo Tu się dzieje