18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest odwet?

Atak na Moskwę! Media: przeprowadzono bombardowanie z użyciem dronów

30.05.2023  09:28
Atak dronów na Moskwę
Atak dronów na Moskwę Fot: Avigator Fortuner/Shutterstock

Jak czytamy na stronie Wirtualnej Polski, drony miały uderzyć w kilka budynków mieszkalnych w Moskwie. Świadkowie mieli słyszeć odgłosy eksplozji, ale obyło się bez ofiar.

Źródłem informacji jest agencja Reutera, która powołuje się na rosyjskie media. Drony, w liczbie „pomiędzy 4 a 10”, miały uszkodzić kilka budynków mieszkalnych w Moskwie.

Dziś rano, w wyniku ataku dronów, doszło do niewielkich uszkodzeń w kilku budynkach. Na miejscu są wszystkie służby ratunkowe miasta

- pisze na Telegramie mer Moskwy Siergiej Sobianin.

Atak dronów na Moskwę. Uszkodzono budynki mieszkalne

Mer zaznaczył zarazem, że nikt nie został poważnie ranny. Agencja Ria Novosti informuje natomiast o dwóch poważnych zdarzeniach o dwóch oddalonych od siebie miejscach.

Dron uderzył w górne piętra budynku mieszkalnego przy ulicy Profsojuznaja 98. Fasada i przeszklenia domu zostały zniszczone. Nie było ofiat

- powiedział jeden z rozmówców agencji Ria Novosti.

Dodano także, że podobny incydent miał miejsce w 24-piętrowym budynku mieszkalnym przy ulicy Atłasowej w rejonie Nowomoskowskim. Ponadto słychać było wybuch w podmoskiewskim Krasnogorsku.

Natomiast konto na Telegramie „Baza” jest mniej powściągliwe w swoich szacunkach.

W porannym ataku wzięło udział około 25 dronów. Według źródeł Bazy większość z nich została zestrzelona przez siły obrony powietrznej w rejonie Moskwy, niektóre drony zaczepiły się o drzewa i druty, gdy leciały na bardzo małej wysokości. Trzy drony uderzyły w budynki mieszkalne, jeden z nich miał ładunki wybuchowe, które nie wybuchły

- napisano.

Warto mieć na uwadze, że skoro jedynym źródłem tych niespójnych doniesień są rosyjskie media, mogą być one błędne i być częścią kremlowskiej propagandy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje