18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak na senatora

Nastolatek uderzył polityka. Odwołają go, bo się bronił?

Wojciech Kozicki
19.03.2019  09:13
Atak na polityka - ma problemy bo się bronił

Senator Fraser Anning w ogniu krytyki. Napisał na Twitterze, że zamachy w Nowej Zelandii spowodował strach przed muzułmańskimi imigrantami. 17-letni Will Connolly nie zgodził się z jego poglądami i zareagował na to przemocą. Boleśnie tego pożałował.

Connolly zdecydował się zaatakować polityka jajkiem podczas jego konferencji prasowej. Zaszedł go od tyłu i zadał cios w głowę. Senator zareagował błyskawicznie i dwukrotnie uderzył nastolatka w twarz. Sekundę później napastnika brutalnie obezwładniła ochrona.

Senator Fraser Anning - polityk rządzi twardą ręką?

Senator z Queensland twierdzi, że został zaatakowany, więc miał prawo się bronić. Uważa, że tak właśnie postępują Australijczycy i tak działali w czasie wojny światowej. Jego zdaniem, gdyby było inaczej, „mówiliby dzisiaj po niemiecku”. Dodał również, że zrobił to, co matka chłopca powinna zrobić już dawno temu, bo jest niewychowany.

Niezłe jaja w Australii...

Senator jest krytykowany za to, że uderzył niepełnoletniego napastnika. Jak podaje washingtonpost.com, 1,5 miliona ludzi podpisało petycję, by go odwołać. Pojawiła się też zbiórka pieniędzy dla Connolly'ego, aby mógł pozwać senatora i… kupić więcej jajek.

Connolly wyszedł już z aresztu. Nie postawiono mu zarzutów.

Nastolatek zaatakował polityka i nieźle oberwał:

Przeczytaj więcej
Komentarze