18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ruszyło śledztwo

Atak na polską szkołę we Lwowie. Posypały się kamienie

02.09.2019  18:56
Atak na polską szkołę we Lwowie. Posypały się kamienie
Atak na polską szkołę we Lwowie. Posypały się kamienie Fot: Shutterstock/Zdjęcie ilustracyjne

Polska szkoła we Lwowie została obrzucona kamieniami i innymi przedmiotami w poniedziałek, w czasie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

W poniedziałek rano doszło do incydentu na terenie polskiej szkoły im. Marii Konopnickiej we Lwowie. Nieznani sprawcy mieli obrzucić budynek kamieniami i "innymi przedmiotami".

W szkole trwały właśnie uroczystości z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Na terenie placówki znajdował się polski konsul. Na szczęście nikomu nic się nie stało - podaje zaxid.net.

Potępiamy to, co wydarzyło się dziś w szkole im. Marii Konopnickiej nr 24 we Lwowie - powiedział rzecznik prasowy burmistrza. - Burmistrz Lwowa Andrij Sadovy żąda natychmiastowej reakcji organów ścigania - dodał.

Ruszyło śledztwo

Faktycznie, chwile po incydencie burmistrz Lwowa zwrócił się do organów ścigania o wszczęcie śledztwa w sprawie. Miejsce zdarzenia badane jest przez śledczych. Już teraz wiadomo, że kamienie i przedmioty wyrzucane były w kierunku szkoły z sąsiedniego budynku.

Najpewniej był to zwyczajny atak chuliganów. Jak na razie zatrzymano 13-letniego chłopca, który utrzymuje, że szkołę obrzucał różnymi przedmiotami... dla zabawy.

Przeczytaj więcej
Komentarze