18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak nożownika we Francji. Był skazany za zabicie własnego ojca

Redakcja
20.02.2019  12:59
Francja i kolejny atak nożownika, kilka osób rannych. Francuska policja zastrzeliła napastnika. Nie był to atak terrorystyczny. Był już skazany za zabójstwo
Francja i kolejny atak nożownika, kilka osób rannych. Francuska policja zastrzeliła napastnika. Nie był to atak terrorystyczny. Był już skazany za zabójstwo Fot: Twitter.com/rita khoury

Francja i atak nożownika. Napastnik w Marsylii ranił 4 osoby. Próbował użyć też broni palnej, ale został zastrzelony przez policję. Jedna z ranionych przez niego osób jest w stanie ciężkim.

Atak nożownika we Francji. We wtorek w Marsylii w pobliżu ulicy Canebiere mężczyzna ranił w tramwaju 2 osoby. Następnie opuścił pojazd i zaatakował kolejną osobę. Jedna z ranionych osób przybywa w szpitalu w stanie ciężkim.

Gdy zjawiła się policja, próbował użyć broni palnej, ale został zastrzelony. Odłamki pocisku wystrzelonego przez policjanta raniły też osobę postronną w nogę.

Francja i atak nożownika

Nie podano jeszcze informacji, jaki był powód ataku nożownika. Francuskie władze jak na razie wykluczają podłoże terrorystyczne i motywy polityczne. Nbcnews.com podało, że nożownik był już kiedyś skazany za zabójstwo swojego ojca. Spędził w więzieniu 14 lat, a obecnie nie był obserwowany przez policję.

Wprost.pl przypomina, że to kolejny atak nożownika we Francji. Poprzedni wydarzył się 17 października 2018 roku na stacji kolejowej Gare de Marseille-Saint-Charles. 36-letni napastnik zabił wówczas nożem 2 osoby. Został zastrzelony przez francuskie służby.

Przeczytaj więcej
Komentarze