18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec z nurkowaniem?

Atak rekina w Egipcie. "Odgryzł jej rękę" [WIDEO]

Wojciech Kozicki
14.09.2023  15:10
Atak rekina w Egipcie. Nurkowanie w Morzu Czerwonym bezpieczne?
Atak rekina w Egipcie. Nurkowanie w Morzu Czerwonym bezpieczne? Fot: Rights Managed,Ardea Picture Library/East News

Wakacje i urlop w Egipcie – czy nurkowanie w Morzu Czerwonym jest bezpieczne? Ataki rekinów się nie skończyły. Rekin właśnie odgryzł turystce rękę.

Znowu atak rekina w Egipcie. Wypoczywająca w 4-gwiazdkowym hotelu w Egipcie turystka padła ofiarą drapieżnika, gdy pływała w morzu. W ciężkim stanie i z odgryzioną rękę trafiła do egipskiego szpitala.

Atak rekina w Egipcie. Nurkowanie w Morzu Czerwonym niebezpieczne?

Jak doprecyzowuje rmf24.pl, do ataku rekina doszło tym razem na plaży przy 4-gwiazdkowym hotelu w Dahab na Synaju. Egipcjanka złamała przepisy pływając z przyjacielem poza obszarem wyznaczonym przez boje. Początkowo sądziła, że nadpływający rekin był dużym tuńczykiem.

Pracownicy hotelu, uzbrojeni w harpuny, ruszyli na polowanie. Dwugodzinne łowy nic nie przyniosły - rekin zdołał im się wywinąć- podaje rmf24.pl.

Ataki rekinów w Egipcie. Rośnie liczba ofiar

Ataki rekinów w Egipcie są poważnym problemem dla turystyki. Egipt odwiedza rocznie nawet 7-15milionów turystów. Morze Czerwone jest wyjątkowo atrakcyjne dla osób uprawiających nurkowanie. Jednocześnie w Morzu Czerwonym żyje 19 gatunków rekinów niebezpiecznych dla człowieka.

W zeszłym roku w dwóch różnych atakach rekinów zmarły dwie wypoczywająca w Hurgadzie. Niedawno rekin zjadł Rosjanina Hurgadzie. Rekin został zabity, okazał się ciężarną samicą.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje