18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror w Hurghadzie

Atak rekina w Egipcie. Zjadł Rosjanina [WIDEO]

Wojciech Kozicki
09.06.2023  09:33
Atak rekina w Egipcie. Rosjanin zjedzony w Hurghadzie
Atak rekina w Egipcie. Rosjanin zjedzony w Hurghadzie Fot: Ardea Picture Library/East News/Rights Managed,

Wakacje w Egipcie i atak rekina. Rekin w Hurghadzie zabił człowieka. Ofiarą rekina okazał się rosyjski turysta. Radio ZET podaje nowe informacje o tragedii przy egipskiej plaży.

Atak rekina i tragicznie zakończone wakacje w Egipcie. Turystę w Hurghadzie nad Morzem Czerwonym żywcem zjadł rekin. The Sun i Radio ZET podają, że ofiarą rekina padł 24-letni Rosjanin Vladimir Popov. Tragedia rozegrała się 7-8 metrów od brzegu plaży Dream Beach przy hurghadzkim kurorcie.

Przerażeni turyści z brzegu obserwowali, jak rekin najpierw zranił mężczyznę, a następnie wciągnął go pod wodę. Na umieszczonym w sieci filmie widać, jak Rosjanin desperacko krzyczał "tato, tato!", kiedy drapieżnik okrążał go przed rozpoczęciem ataku

- relacjonuje Wirtualna Polska.

Atak rekina w Egipcie. Rosjanin nie żyje

Brytyjskie media podają, że rosyjski turysta w Egipcie przebywał z ojcem i dziewczyną. Nie był tam jednak na zwykłych wakacjach. Nieoficjalnie podano, że „chciał uniknąć poboru do wojska i wysłania na front na Ukrainie”.

Jak relacjonują świadkowie, ojciec Rosjanina bezradnie obserwował jak jego syn ginął w zębach rekina. Gdy rekin masakrował turystę, ten krzyczał „papa, papa!”. Egipscy ratownicy interweniowali, ale było za późno.

Informację o śmiertelnym ataku rekina potwierdził 8 czerwca Konsul Generalny Rosji. Ostrzegł on swoich rodaków, by zachowali ostrożność podczas nurkowania w Egipcie. Zaapelował o ścisłe przestrzeganie sygnałów od personelu hotelu i straży przybrzeżnej, aby zejść na ląd .

O tym, że 24-latek nie był jedynie turystą donosi też anonimowy rozmówca kremlowskiego RIA Novosti. Twierdzi wręcz, że Popov zdążył już nad Morzem Czerwonym zamieszkać. Według The Sun Rosjanin ginął w paszczy rekina na oczach turystów - co potwierdza nagranie wideo - i własnego ojca. Partnerka 24-latka także była w tym czasie w wodzie, ale udało jej się uciec

- podaje Radio ZET

Plaże w Egipcie w pobliżu miejsca ataku zostały zamknięte. Egipskie władze wydały oświadczenie, że rekin został schwytany i przetransportowany do laboratorium. Zostaną przeprowadzone badania, by ustalić dlaczego nastąpił kolejny atak rekina w Egipcie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

Atak rekina w Egipcie. Rekin zjadł Rosjanina [WIDEO]

logo Tu się dzieje