18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimokalipsa w USA! Rekordowe mrozy i opady śniegu

Redakcja
11.02.2019  12:36
Zdjęcia z USA przypominają sceny z filmów katastroficznych takich jak "Pojutrze", "2012", a nawet "Gra o tron". Prognoza pogody: zima w USA atakuje, są rekordy
Zdjęcia z USA przypominają sceny z filmów katastroficznych takich jak "Pojutrze", "2012", a nawet "Gra o tron". Prognoza pogody: zima w USA atakuje, są rekordy Fot: Twitter.com/Andy wild

Atak zimy w USA. Stany Zjednoczone są paraliżowane przez mrozy i rekordowo niskie temperatury. Prognozy pogody nie są optymistyczne.

Zima w USA. W Seattle spadło najwięcej śniegu od 1949 roku. Tak zimno nie było w tym kraju od kilkudziesięciu lat!

Jak ostrzega usatoday.com, dla Seattle to nie koniec problemów. Kolejne intensywne opadu śniegu czekają Amerykanów w weekend. Temometry pokażą nawet 30 stopni Celsjusza poniżej zera. Jak informuje abc7chicago.com, w Chicago od poniedziałku do wtorku ma padać marznący deszcz i będzie mocno sypać śnieg. Spodziewane jest też mocne oblodzenie, co spowoduje utrudnienia na drogach.

 

Ten luty w Seattle zostanie zapamiętany z powodu brutalnej zimowej pogody, jakiej wielu ludzi nawet sobie nie wyobrażało – powiedział meteorolog Ryan Maue. (usatoday.com)

Zima w Seattle sprawiła, że wykupiono niemal wszystko ze sklepów, a szkoły zostały zamknięte. 50 tys. Osób zostało pozbawionych prądu. W weekend na międzynarodowym lotnisku Seattle-Tacoma and Portland odwołano 400 lotów. W sumie w ciągu kilku ostatnich tygodni odwołano w USA kilka tysięcy lotów, a lotniska zostały sparaliżowane. Temperatura była zbyt niska, by obsługa mogła pracować na zewnątrz.

Niedawno w w Grand Forks (Dakota Północna) temperatura spadła do 54 stopni Celsjusza poniżej zera. W Wisconsin, Michigan i Illinois ogłoszono stan wyjątkowy. 

W mediach społecznościowych Amerykanie publikują zdjęcia, na których widać zaśnieżone Stany Zjednoczone. Niektóre, pokazujące np. zamarznięte jezioro Michigan, wyglądają jak sceny z filmu „Pojutrze”.

Przeczytaj więcej
Komentarze