18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alert władz

AWARIA w japońskiej ELEKTROWNI JĄDROWEJ?! Władze alarmują

30.01.2023  17:59
Alert w elektrowni jądrowej w Japonii
Alert w elektrowni jądrowej w Japonii Fot: iurii/Shutterstock

W jednej z elektrowni jądrowych w prefekturze Fukui w Japonii wstrzymano pracę. Mogło tam dojść do awarii. Pojawił się alert o gwałtownie spadającej liczbie neutronów.

Jak podaje japońska agencja Kyodo, mogło dojść do awarii w jednej z elektrowni jądrowych w Japonii, w prefekturze Fukui. Reaktor nr 4 elektrowni w mieście Takahama musiał wstrzymać prace. Informację przekazał operator, czyli firma Kansai Electric Power Co. Zaznaczano jednak, że incydent najprawdopodobniej nie doprowadził do skażenia środowiska, a przynajmniej obecnie nie ma oznak, żeby do tego doszło.

Awaria w elektrowni jądrowej?

Mimo alertu o gwałtownie spadającej liczbie neutronów i obaw o awarię, japoński urząd energii jądrowej NRA przekazał, że systemy chłodzenia reaktora działają normalnie.

Elektrownia w Takahamie znajduje się na wybrzeżu Morza Japońskiego. Potencjalnie wadliwy reaktor wznowił swoją pracę w listopadzie, po przerwie na inspekcję. Agencja Kyodo zaznaczyła ponadto, iż elektrownia spełniła wymogi bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone po katastrofie w 2011 roku w Fukushimie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także