18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zepsuty rollecrcoaster... znowu!

Awaria w parku rozrywki. Przeżyli horror [WIDEO]

24.07.2019  11:49
Wesołe miasteczko i zepsuty rollercoaster... znowu!
Wesołe miasteczko i zepsuty rollercoaster... znowu! Fot: Alton Towers

Wesołe miasteczka to niebezpieczne miejsca. Tym razem do tragedii mogło dojść w Alton Towers, gdzie w największym parku rozrywki w Wielkiej Brytanii nastąpiła awaria rollecoastera The Smiler. Wbrew nazwie, pasażerom nie było do śmiechu…

Kilka dni temu zepsuł się rollercoaster Iron Dragon w USA i „kobieta odleciała”. Tymczasem w Wielkiej Brytanii wagoniki rollercoastera zatrzymały się nagle kilkadziesiąt metrów nad ziemią, a ludzie zawisnęli do góry nogami na najwyższym punkcie atrakcji.

Awaria w wesołym miasteczku i horror na rollercoasterze

Mogło dojść do tragedii, bo po szynach mknęły kolejne wagony. Na szczęście nie doszło do zderzenia, bo obsługa urządzenia w porę zatrzymała mechanizm. Nie byli jednak w stanie od razu ściągnąć panikujących ludzi na ziemię. Dopiero po 20 minutach udało się odwrócić wagoniki i bezpiecznie sprowadzić pechowców na dół.

Przyczyna awarii nie została jeszcze ustalona. Władze parku rozrywki w ramach rekompensaty zaproponowały poszkodowanym darmowe bilety. Obsługa parku zapewniła jeszcze w dzień wypadku, że rollecoaster będzie zresetowany i znów będzie można go używać.

Standard.co.uk przypomina, że to nie pierwsza awaria urządzenia The Smiler. W 2015 zderzyły się na nim wagoniki, a dwójka nastolatków musiała mieć amputowane nogi.

Rollercoaster i awaria w wesołym miasteczku:

Przeczytaj więcej
Komentarze