18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zwolnił lekarzy i jest w...

Łukaszenka chory. "Umrze na pewno"

Wojciech Kozicki
05.06.2023  13:00
Białoruś. Łukaszenka chory. Łatuszka w Radiu ZET: umrze na pewno
Białoruś. Łukaszenka chory. Łatuszka w Radiu ZET: umrze na pewno Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Białoruś. Aleksandr Łukaszenka chory i umiera? Pawieł Łatuszka, jeden z liderów białoruskiej opozycji, w Radiu ZET ujawnił nowe informacje o stanie zdrowia Łukaszenki. Koniec dyktatora?

Aleksandr Łukaszenka ciężko chory – kolejne wiadomości z Białorusi o pogarszającym się zdrowiu putinowskiego pomagiera. Pawieł Łatuszka, były białoruski dyplomata i jeden z liderów demokratycznej opozycji, w rozmowie z Radiem ZET ujawnił, że „Łukaszenka jeszcze nie umarł, ale na pewno umrze”.

Ma problemy z kolanem i kręgosłupem, dlatego potrzebuje zabiegów chirurgicznych. Na pewno boi się ich, podobnie jak wszystkiego od 2020 roku, kiedy sfałszował ostatnie wybory. Poza tym mamy ogromny problem z lekarzami. Ostatnio czytałem, że tysiąc z nich wyjechało do Polski. Czy ktoś mu zapewni bezpieczny przebieg operacji chirurgicznej na Białorusi?

- pyta Łatuszka w Radiu ZET.

Aleksandr Łukaszenka chory. Kto przejmie po nim władzę na Białorusi?

Białoruski opozycjonista ujawnił, że Łukaszenka zwolnił tysiące lekarzary. Teraz musiał zwolnić z odbywania kary lekarza, by leczył mu kolano. Jednocześnie boi się jechać na zabieg chirurgiczny do Moskwy, bo wówczas byłby pod narkozą i mógłby się nie obudzić. Ma też osłabiającego go wirusa.

On codziennie stosuje leki. Ma nadwagę i cukrzycę, stosuje leki codziennie. Ma komplikacje. Zniknął na kilka dni, potem znów się pojawiał. Może lepiej, żeby się nie pojawiał, bo wygląda jak eksponat dla Muzeum Madame Tussaud

- przypomniał Pawieł Łatuszka (Radio ZET)

Jeśli Aleksandr Łukaszenka umrze, Białoruś czeka jeszcze gorszy los. Władzę przejmie 62-letnia Natalia Kaczanawa, która jest człowiekiem Putina na Białorusi i nienawidzi Polski.

Jest bardzo oddana Łukaszence, ale jest Rosjanką z pochodzenia. W sytuacji jego śmierci naturalnej to ona przejmuje władzę i ogłasza nowe wybory. Jeżeli umrze nie z powodów naturalnych, to władze przejmuje Rada Bezpieczeństwa, w której zasiada minister obrony, szef sztabu generalnego, szef straży granicznej, szef KGB, generalicja i tak dalej

– wyjaśnia Łatuszka. (Radio ZET)

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Łukaszenki nie ma kto leczyć. „Zwolnił nawet lekarza z więzienia” | Podcast #wspolrzedneswiata

logo Tu się dzieje