18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polowania na ludzi

Bojówki WWF torturowały i zabijały kłusowników?

Redakcja
08.03.2019  14:49
Bojówki WWF torturowały i zabijały kłusowników? Szokujące śledztwo
Bojówki WWF torturowały i zabijały kłusowników? Szokujące śledztwo Fot: Facebook.com

BuzzFeed ujawnia wynik śledztwa dziennikarskiego. Organizacja WWF miała brutalnie walczyć o ekologię i prawa zwierząt. Kłusownicy byli torturowani i mordowani? Portal pisze o „światowej wojnie”, którą organizacja ma prowadzić w tajemnicy.

WWF (The World Wide Fund for Nature), czyli organizacja pozarządowa i ekologiczna o charakterze międzynarodowym, jest oskarżana przez dziennikarzy BuzzFeed o współpracę z bojówkami paramilitarnymi walczącymi z kłusownikami w Afryce i Azji. Portal twierdzi, że łowcy byli katowani i mordowani. Organizacja WWF miała finansować „polowania na kłusowników". Jak pisze theguardian.com, przesyłano pieniądze na pensje, szkolenia i sprzęt (m.in. noże, broń z noktowizją)

Ekologia, tortury i morderstwo

Jedną z ofiar ekologicznej bojówki miał być rolnik z Nepalu. Pomógł synowi ukryć róg nosorożca. Jak informuje buzzfeednews.com, rogu nie odnaleziono, a mężczyzna zmarł po 2 dniach tortur. Sprawcy zostali zatrzymani, ale w końcu zarzuty zostały oddalone. Miało się tak stać za sprawą lobbingu osób z WWF.

WWF - ratuje zwierzęta, zabija ludzi?

Wspomniane bojówki to nie tylko podejrzenia o znęcanie się nad kłusownikami. Pojawiły się też oskarżenia o napaści na tle seksualnym, napady na wioski i nawet obcinanie głów.

WWF odpiera zarzuty. Chce jednak otrzymać materiały zebrane przez dziennikarzy, by wyciągnąć surowe konsekwencje wobec ewentualnych winnych w swoich szeregach. 

Nie akceptujemy łamania praw człowieka. Nigdy nie usprawiedliwialiśmy brutalności walką o ekologię – oświadczyła centrala WWF.  (buzzfeednews.com)

Przeczytaj więcej
Komentarze