18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcą odstrzału słoni. Będą przerabiane na karmę dla zwierząt

Redakcja
01.03.2019  09:59
Botswana. Populacja słoni jest za duża - tak twierdzą afrykańscy politycy. Rozwiązanie? Ostrzał i polowania na słonie. Z mięsa powstanie karma dla zwierząt
Botswana. Populacja słoni jest za duża - tak twierdzą afrykańscy politycy. Rozwiązanie? Ostrzał i polowania na słonie. Z mięsa powstanie karma dla zwierząt Fot: Twitter.com/Dunya News - przepędzanie słoni w

Słonie to gatunek coraz bardziej zagrożony. Kłusownicy będą jednak niepotrzebni, zastąpią ich afrykańscy politycy. Botswana chce przywrócić polowania na te zwierzęta i przerabiać je na karmę dla zwierząt.

Botswana 4 lata temu wprowadziła zakaz polowania na słonie. Tamtejsi politycy postulują, by go zakończyć i znów zacząć zabijać zwierzęta. Co więcej, chcą wprowadzić ubój słoni i produkować z nich karmę dla zwierząt.

Populacja słoni i zagrożenie dla ekosystemu

Jak podaje BBC.com, W Botswanie żyje obecnie 130 tys. słoni. Niektórzy specjaliści twierdzą, że to za dużo zwierząt i ekosystem tego nie wytrzyma. Botswana dzięki ogromnej liczbie słoni czerpie jednak olbrzymie dochody z turystyki. Słonie i zakaz polowania poprawiają także wizerunek kraju na arenie międzynarodowej.

Zabijanie słoni

W kwietniu 2018 roku prezydent poprosił ministrów, by przeanalizowali, czy warto zabijać słonie. Stwierdzili, że zakaz polowania powinien być anulowany. Ich zdaniem trasy wędrówek słoni stają się coraz większym problemem dla rozwoju kraju, więc czas zredukować ich populację. Zwrócili uwagę, że niszczą też uprawny rolne. Odstrzał ma być „niewielki, ale regularny”.

 

Słonie indyjskie:

Przeczytaj więcej
Komentarze