18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brutalne ataki na słonie w Indiach. Przepędzają je ogniem

Redakcja
16.01.2019  13:28
Słonie w Indiach stają się zagrożeniem. Wycinanie lasów zapędza je zbyt blisko ludz, dochodzi do kofliktu. Do sieci trafiły szokujące zdjęcia słoni w Indiach.
Słonie w Indiach stają się zagrożeniem. Wycinanie lasów zapędza je zbyt blisko ludz, dochodzi do kofliktu. Do sieci trafiły szokujące zdjęcia słoni w Indiach. Fot: Twitter.com/Daily Mirror

Bishnupu, Indie. Do sieci trafiły szokujące zdjęcia, na których widać przerażone słonie uciekające przed ludźmi. Mieszkańcy wioski rzucają w nie kulami ognia, a słonica próbuje chronić słoniątko uciec przed rozwścieczonym tłumem z pochodniami.

Ludzie chcą w ten sposób przepędzić je ze swoich terenów, by nie powodowały zniszczeń. Jak podaje mirror.co.uk słonie nie przemieściły się w okolice siedzib ludzkich. One były tam od dawna, ale wycięto lasy i postawiono tam zabudowania.

ZOBACZ TEŻ: Odstrzał dzików rozpoczęty. "Wszędzie krew" [WIDEO]

Słonie kontra ludzie

Na kolejnych udostępnianych zdjęciach widać słonicę przeprawiającą słoniątko przez tory kolejowe. Ujawniono tak, że mieszkańcy wioski obrzucali zwierzęta kamieniami. Msn.com pisze o brutalnym ataku na słonicę i słoniątko.

ZOBACZ TEŻ: Latami zmuszali małpę do prostytucji. Gdy ją ratowano, cała wioska broniła "źródła zarobku"

Zdjęcia wykonał fotograf Biplab Hazra. Broni ludzi, twierdząc, że próbują po prostu chronić swoje uprawy. Zwraca uwagę, że trasy wędrówki słoni przecinają się z ludzkimi osiedlami, co bywa bardzo niebezpieczne. Na Sri Lance doszło nawet do zadeptania człowieka przez słonia. Później okazało się, że mężczyzna próbował zahipnotyzować zwierzę.

ZOBACZ TEŻ: Słoń zaatakował obóz dla uchodźców. Chaos, zniszczenie, śmierć [WIDEO]