18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miało być tak pięknie

Chciała zafarbować włosy, a zrobiła sobie krzywdę. Koszmarna opuchlizna

01.08.2019  19:56
Chciała zafarbować włosy, a zrobiła sobie krzywdę. Koszmarna opuchlizna
Chciała zafarbować włosy, a zrobiła sobie krzywdę. Koszmarna opuchlizna Fot: Facebook

24-latka chciała wyglądać pięknie na przyjęciu urodzinowym siostry. Skończyła nie tylko z ogromną, opuchniętą głową - jej życie również było zagrożone. 

Steph O’Dell, jak miliony innych kobiet, chciała przefarbować włosy. Szybką metamorfozę miała przejść po to, by pięknie prezentować się na 18-tych urodzinach swojej siostry. Niestety, wszystko przebiegło nie tak, jak przebiec miało.

Steph była bardzo rozsądna i nie podjęła się samodzielnego farbowania. Oddała się w ręce profesjonalnej fryzjerki z nadzieją, że wyjdzie z salonu uśmiechnięta od ucha do ucha. 24-latka miała świadomość tego, że jest uczulona na parafenylenodiaminę (PPD). Jest to stosowany powszechnie barwnik zwany sztuczną henną. Powiedziała o tym fryzjerce. 

Tragiczne skutki niewinnej metamorfozy

Ta zapewniła kobietę, że nie użyje farby mającej PPD. Wcześniej wykonała test na reakcję alergiczną na nadgarstku dziewczyny i była pewna, że farba nie zrobi jej niczego złego. Poza tym zapewniła, że środek nie dotknie nawet skóry głowy, bowiem chodziło o farbowanie samych końcówek włosów. Coś jednak poszło nie tak, jak pójść miało.

Dziewczyna dostała niesamowicie silnej reakcji alergicznej. Jej głowa spuchła do niewyobrażalnych rozmiarów tak, że nie mogła nawet otworzyć oczu. Zamiast na przyjęciu siostry, 24-latka wylądowała w szpitalu. Miała szczęście.

Reakcja alergiczna mogła się skończyć tragicznie. Kobieta nie tylko spuchła, ale również miała problemy z oddychaniem, nic nie widziała, bardzo bolała ją głowa, traciła nawet oddech. Teraz poszkodowana twierdzi, że już nigdy nie spróbuje zafarbować włosów. Faktycznie, wyglądało to bardziej niż dramatycznie. 

Facebook
Przeczytaj więcej
Komentarze