18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

skończyło się rumakowanie

Chińska "Matka Teresa" adoptowała 118 dzieci. Idzie siedzieć na 20 lat

26.07.2019  09:34
Chińska "Matka Teresa" adoptowała 118 dzieci. Idzie siedzieć na 20 lat
Chińska "Matka Teresa" adoptowała 118 dzieci. Idzie siedzieć na 20 lat Fot: Twitter

Skandal w Chinach. "Matka miłosierna" trafi za kratki. Adoptowała ponad 100 dzieci, wyłudzała pieniądze i robiła wielkie przekręty. Sąd był bezlitosny.

54-letnia Li Yanxia nazywana była przez Chińczyków "Matką miłosierną". Przydomek ten zawdzięczała niezwykłemu poświęceniu - w swoim dorosłym życiu adoptowała aż 118 dzieci i założyła dla nich sierociniec.

Okazuje się jednak, że pani "miłosierna" nie była wcale taka święta. Na tyle, że za kratkami spędzi kolejnych 20 lat swojego życia. Wszystkie jej dzieci trafią teraz do instytucji publicznych.

Miłosierna kryminalistka

Li Yanxia zasłynęła w 2006 roku grupową adopcją kilkudziesięciu dzieci w swoim rodzinnym mieście. Tłumaczyła wtedy, że po rozwodzie jej mąż w ramach zemsty sprzedał ich syna przemytnikom. Chłopca odzyskała, a później zaczęła masowo przygarniać inne maluchy.

Na tym jej miłosierdzie jednak się kończy. Poza założeniem i prowadzeniem sierocińca, 54-latka miała też inne zajęcia. Między innymi wyłudzenia, fałszerstwa, oszustwa i zakłócanie porządku publicznego.

"Miłosoierna" za swoje niecne występki trafi za kratki na aż 20 lat! Dodatkowo musi zapłacić grzywnę o równowartości prawie 400 tysięcy złotych. Poza nią skazano 16 jej wspólników, w tym jej partnera.

Chińska Matka Teresa wcale nie święta

Nie dość, że pani Li okłamywała ludzi i wymuszała pieniądze, to jeszcze miała wykorzystywać adoptowane przez siebie dzieci do niecnych praktyk. Kazała im na przykład... przebiegać przed ciężarówkami by zakłócać prace na budowach - podaje BBC.

Skąd pani miłosierna miała pieniądze na utrzymanie 118 dzieci? Z wymuszeń. Środków do życia udało jej się zresztą zdobyć tyle, że dorobiła się floty luksusowych samochodów i kupiła spółkę górniczą wydobywającą żelazo, a gdy służby zaczęły się nią interesować, na koncie miała 20 milionów juanów i 20 milionów dolarów.

Przeczytaj więcej
Komentarze