18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga, mogą być groźne

Krokodyle uciekły. 67 krwiożerczych gadów na ulicach

Wojciech Kozicki
13.09.2023  13:41
Krokodyle uciekły z hodowli w Chinach. Radio ZET i Polsat News: 67 krwiożerczych gadów na ulicach
Krokodyle uciekły z hodowli w Chinach. Radio ZET i Polsat News: 67 krwiożerczych gadów na ulicach Fot: Albin Marciniak/East News

Chiny. W Maoming, w południowej prowincji Guangdong, mieszkańcy nie muszą już chodzić do zoo. Tym razem to zoo przyszło do nich. Z hodowli uciekło 70 krokodyli.

Katastrofa w Chinach. Południe kraju spustoszyły intensywne ulewy i powodzie, zabijając kilka osób. Dochodzi do osunięć ziemi. Miejscowe jezioro wystąpiło z brzegów, zalewając farmę w Maoming, w południowej prowincji Guangdong. Krokodyle skorzystały z okazji i dały drapaka.

Kataklizm w Chinach. Krokodyle uciekły z hodowli

Na zdjęciach i nagraniach wideo z Chin widać krokodyle m.in. przy domach i na drogach. Jak podają lokalne chińskie media, na wolności przebywa 67 dorosłych krokodyli. Niestety, ta „wycieczka na miasto” będzie miała dla nich dramatyczne konsekwencje. Władze wydały pozwolenie na odstrzał gadów. Służby szukają krokodyli sonarem, a gdy zostaną namierzone...

Część zwierząt udało się już schwytać. Reszta ze względów bezpieczeństwa zostanie zastrzelona. Tamtejsze władze zalecają pozostanie w domach- pisze Polsat News.

Co stanie się z zabitymi krokodylami? Media przypominają, że w Chinach krokodyle są cenione ze względu na swoją skórę. Chińczycy wierzą, że mięso krokodyli ma leczniczą moc.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje