18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strach w Finlandii

Co kombinuje Rosja? "Dziwny hałas na granicy"

Wojciech Kozicki
06.12.2022  21:33
Co kombinuje Rosja? Finlandia: dziwny hałas na granicy
Co kombinuje Rosja? Finlandia: dziwny hałas na granicy Fot: WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER

Finlandia zaniepokojona. Służby informują, że na granicy z Rosją od jakiegoś czasu słychać „niepokojący hałas”. Co kombinuje Putin?

Co się dzieje na granicy Finlandii z Rosją? Finowie z przygranicznych wiosek i Straż Graniczna Finlandii Południowo-Wschodniej informują, że „od czasu do czasu słychać dziwny hałas po rosyjskiej stronie”. Czasem trwa nawet kilka godzin. Służby uspokajają i zapewniają, że sytuacja jest stale monitorowana, a granica jest pilnie strzeżona.

Finalndia pilnuje granicy. Rosja coś kombinuje?

Istnieje podejrzenie, że dźwięk pojawia się przy spalaniu gazu ziemnego przez Rosjan. Niektórzy podejrzewają, że być może hałas pochodzi z fińskiej stacji radarowej na wyspie Tuuholmi. Żadna z tych informacji nie została jednak oficjalnie potwierdzona przez żadne służby i fińskie media. 

Jouni Lahtinen szef Straży Granicznej Finlandii Południowo-Wschodniej zapewnia, że funkcjonariusze monitorują wszystkie działania na granicy i w jej pobliżu. Finowie są jednak zaniepokojeni, bo niedawno przy rosyjskiej granicy odnotowano również dziwne zakłócenia.

Założenia są bardzo prawdopodobne. Rosjanie najprawdopodobniej spalają gaz ziemny w stacji kompresorowej Portowaja. Już latem zaobserwowano z terytorium Finlandii duży płomień w jej okolicy – pisze Wirtualna Polska.

logo Tu się dzieje