18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fenomen

Cud medyczny! Martwa kobieta urodziła zdrowe dziecko

04.09.2019  18:45
Cud medyczny! Martwa kobieta urodziła zdrowe dziecko
Cud medyczny! Martwa kobieta urodziła zdrowe dziecko Fot: Voyagerix/easyfotostock/Eastnews

Śmierć nigdy nie cofa swoich wyroków, jednak najwyraźniej czasem potrafi się zawahać. W Czechach miał miejsce najprawdziwszy, medyczny cud. 

W Czechach miał miejsce cud medyczny. Na świat przyszło dziecko, którego mama umarła 3 miesiące wcześniej. Dzięki nowoczesnym technologiom i utalentowanym lekarzom, dziewczynka urodziła się zdrowa.

Fenomen miał miejsce w Brnie. Mama dziecka trafiła do szpitala w 15. tygodniu ciąży z ciężkim i rozległym udarem. Lekarze robili co mogli, aby ją uratować. Niestety, doszło do śmierci mózgu i nic nie było w stanie cofnąć wyroków śmierci.

Martwa kobieta urodziła zdrowe dziecko

Lekarze postanowili zawalczyć chociaż o życie maleństwa, rozwijającego się w łonie biednej kobiety. Przez okres ciąży sztucznie podtrzymywali oni kobietę przy życiu i dzięki temu jej dziecko miało szansę dalej, bezpiecznie rosnąć.

Przez cały ten czas, specjaliści starali się kontrolować dotlenienie, przepływ krwi i gospodarkę hormonalną. Co więcej, symulowali nawet spacery poprzez poruszanie nogami nieżyjącej mamy.

Poród odebrano w 34. tygodniu ciąży. Doszło do niego poprzez cesarskie cięcie. Po zakończeniu ciąży, personel szpitala w obecności bliskich kobiety, odłączył ją od aparatury i pozwolił jej odejść. Dopiero co urodzoną dziewczynką opiekuje się jej tata. 

Przeczytaj więcej
Komentarze