18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Bez wstydu i pytania o zgodę"

Darmowe prezerwatywy w szkołach. Nowe przepisy w USA

Wojciech Kozicki
24.03.2023  21:28
 Darmowe prezerwatywy w szkołach. Nowe przepisy w USA
Darmowe prezerwatywy w szkołach. Nowe przepisy w USA Fot: Wojtek Laski/East News

Darmowe prezerwatywy w szkołach – nowe przepisy w Kalifornii. W każdej szkole mają znaleźć się automaty z prezerwatywami. Powstrzyma to falę infekcji przenoszonych drogą płciową oraz zmniejszy liczbę niechcianych ciąż?

System edukacji w USA znów zaskakuje. Ze szkół wycofywana jest „Biblia” ze względu na „pornografię, onanizm i kazirodztwo”. Będą za to darmowe prezerwatywy. Senator z Partii Demokratycznej Caroline Menjivar wniosła projekt nowych przepisów. Domaga się, by w roku szkolnym 2023-2024 publiczne szkoły średnie zapewniły uczniom dostęp do bezpłatnych prezerwatyw i szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego i HPV.

Darmowe prezerwatywy w szkołach. Antykoncepcja w USA

Wszystko wskazuje na to, że lada moment na szkolnych korytarzach staną dozowniki z prezerwatywami. Uczniowie mieliby korzystać z nich „bez wstydu i pytania o pozwolenie”.

Według danych amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom około 20 proc. kalifornijskich uczniów szkół średnich jest aktywna seksualnie, ale prawie połowa z nich nie używa prezerwatyw podczas stosunku płciowego – podaje Interia.pl.

Jak podają amerykańskie media, około połowa infekcji przenoszonych drogą płciową w Kalifornii dotyczy młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat. Demokraci chcą także zmniejszyć liczbę niechcianych ciąż wśród nieletnich, ”szczególnie na obszarach poza miastami oraz wśród mniejszości, które mają gorszy dostęp do usług publicznych”. Zgodnie z nowymi przepisami, sprzedawcy nie będą mogli odmówić nieletnim zakupu środków antykoncepcyjnych.

W Kalifornii dzieci już w wieku 12 lat i starsze mogą otrzymać poufną opiekę medyczną w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, w tym dowiedzieć się o zapobieganiu ciąży, HIV i chorobom przenoszonym drogą płciową. Ale nastolatki wciąż napotykają bariery, próbując uzyskać dostęp do tych usług - pisze “Los Angeles Times”.  (Radio ZET)

Podobne rozwiązanie z darmowymi prezerwatywami wprowadzono już w jednym z miast w stanie Massachusetts. Lekarze odnotowali 50 proc. spadek zakażeń rzeżączką i chlamydią. Od 1971 roku dostęp do prezerwatyw w szkołach mają uczniowie publicznych szkół średnich w Nowym Jorku. Identyczne regulacje wprowadzono również w Chicago.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Źródło: Radio ZET

Czytaj także