18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramatyczne relacje z piekła

Dorian pustoszy Bahamy! 20 tysięcy zniszczonych domów [WIDEO]

02.09.2019  17:11
Dorian pustoszy Bahamy! 20 tysięcy zniszczonych domów [WIDEO]
Dorian pustoszy Bahamy! 20 tysięcy zniszczonych domów [WIDEO] Fot: Twitter/Printscreen

Huragan Dorian przybrał najwyższą, piątą kategorię w skali Saffira-Simpsona. Wieje z prędkością 300 km/h i niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Skutki są dramatyczne.

Huragan Dorian już został okrzyknięty "najbardziej gwałtownym we współczesnej historii". Wiatr wieje z prędkością 300 km/h, co oznacza, że żywioł zakwalifikowano do najwyższej, piątej kategorii w skali Saffira-Simpsona.

Huragan niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Potężny wiatr nie tylko łamie drzewa i domy jak zapałki, ale może wywołać falę powodziową o wysokości powyżej 5,5 metra! Już teraz ewakuowano Bahamy, Florydę, Georgię i Karolinę Północną i Południową.

Przerażający widok

W poniedziałek Dorian z potworną siłą uderzył w Bahamy, Niestety, nie wszyscy mieszkańcy zdecydowali się na opuszczenie swoich domów - nakaz ewakuacji zignorowały setki osób! Niestety, są już pierwsze ofiary śmiertelne i wielu zaginionych. Jak podaje CNN - pierwszym zabitym przez żywioł był ośmioletni chłopczyk z wyspy Wielkie Abaco, gdzie fala powodziowa zalała domy niemal do połowy ich wysokości!

Już teraz mówi się o ponad 21 tysiącach zniszczonych domów, a to dopiero wstępne szacunki.

Dorian atakuje kolejne miejsca

Jeszcze dziś Dorian zaatakować ma Florydę, później - zdaniem meteorologów, skręci na północ i przesuwać się będzie wzdłuż wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Możliwe jednak, że zmieni swój kierunek, dlatego władze apelują o ostrożność i uważne śledzenie komunikatów.

Przeczytaj więcej
Komentarze