18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedne maluchy

Dramat w ZOO. Zabiła i zjadła swoje dzieci

09.08.2019  18:34
Dramat w ZOO. Zabiła i zjadła swoje dzieci
Dramat w ZOO. Zabiła i zjadła swoje dzieci Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Do niesamowitego dramatu doszło w ZOO w Lipsku. Na świat przyszły dwa młode lwiątka, ale radość pracowników z ich narodzin nie trwała długo. Dlaczego?

Otóż maluchy spotkała śmierć ze szczęk własnej matki. Nie wiadomo, dlaczego lwica zrobiła coś takiego, ale napełniło to wielkim smutkiem wszystkich, którzy wiedzieli o narodzinach lwich dzieci.

Lwica zjadła swoje dzieci

Kilka dni po porodzie lwica zabiła swoje potomstwo. Takie rzeczy w naturze nie zdarzają się zbyt często. Eksperci z Niemiec nie są w stanie określić, co dokładnie spowodowało takie zachowanie lwiej matki.

Tym bardziej, że na początku lwica Kigali czule zajmowała się swoimi dziećmi. Kilka dni później… z niczego zabiła je i zjadła! O takiej makabrze dawno nie słyszeliśmy.

Jesteśmy zszokowani i nie możemy tego wyjaśnić. Do tego czasu Kigali robiła wszystko dobrze. Przyczyny takiego zachowania mogą wynikać z nieprawidłowego rozwoju kociąt lub braku doświadczenia matki. Po całym zdarzeniu lwica wyglądała na spokojną i zachowywała się normalnie. Kilka dni będzie odseparowana od reszty stada - powiedział kierownik działu dzikich kotów Jens Hirmer.  

Współczujemy maluchom takiej strasznej śmierci.

Przeczytaj więcej
Komentarze