18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NAGRANIE WIDEO

Dramatyczne lądowanie samolotu. Pilot bohaterem!

Wojciech Kozicki
07.06.2023  13:11
Dramatyczne lądowanie samolotu Ryanair na Maderze [WIDEO]
Dramatyczne lądowanie samolotu Ryanair na Maderze [WIDEO] Fot: Twitter/Aviation screen, WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Dramatyczne lądowanie samolotu linii Ryanair na Maderze w Portugalii. Przez silny wiatr pilot z trudem posadził samolot na pasie startowym. Nagranie wideo trafiło do sieci, a internet okrzyknął pilota bohaterem.

Dramatyczne lądowanie samolotu linii Ryanair. Pasażerowie, którzy odbywali właśnie lot na Maderę, przeżyli chwile grozy. Trudne warunki pogodowe i silny wiatr utrudniły pilotowi posadzenie maszyny na pasie startowym. Port Lotniczy Cristiano Ronaldo w Portugalii ma złą sławę wśród pilotów i pasażerów.

Trudne lądowanie samolotu. Niebezpieczne lotnisko w Portugalii na Maderze

Jak widać na nagraniach wideo, samolotem Ryanair ostro zarzuciło. To jednak nie pierwszy taki przypadek na tym pasie startowym. Wirtualna Polska przypomina, że na lotnisku położonym kilkanaście km od Funchal, mogą lądować jedynie najlepsi piloci, którzy przeszli specjalny kurs. Port lotniczy na Maderze uznawany jest za jedno z najniebezpieczniejszych lotnisk w Europie.

Wyspa może się pochwalić wyjątkowo położonym lotniskiem - z jednej strony otoczone jest pasmem wysokich gór, a z drugiej oceanem. Na dodatek pas startowy usytuowany jest na palach. Miejsce przy oknie w takich okolicznościach jest wyjątkowo cenne

- podaje Wirtualna Polska.

W komentarzach pod nagraniem z widowiskowym lądowaniem samolotu, internauci chwalą umiejętności pilota. Wskazują jakim kunsztem wykazał się walcząc z silnym wiatrem i jak doskonale kontrolował maszynę. Zwracają uwagę, że równie wiele emocji zapewniają lokalne drogi w Portugalii.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

Trudne lądowanie samolotu Ryanair na Maderze [WIDEO]

logo Tu się dzieje