18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror w Egipcie

Zabili rekina, który zjadł Rosjanina. "Ciężarna samica"

Wojciech Kozicki
12.06.2023  16:12
Egipt. Zabity rekin, który zjadł Rosjanina. "Ciężarna samica"
Egipt. Zabity rekin, który zjadł Rosjanina. "Ciężarna samica" Fot: Rights Managed/East News/Ardea Picture Library

Atak rekina w Egipcie. Rosjanin został zjedzony przez rekina na oczach turystów i ojca. Podano, że rekin został zabity. Była to samica rekina w ciąży?

Atak rekina w Egipcie. Rosjanin zginął pożarty przez rekina w Hurghadzie, a do sieci trafiło nagranie wideo ukazujące horror. Wcześniej podano, że rekin został schwytany i przetransportowany do laboratorium w celu badań i ustalenia przyczyn ataku. Teraz ujawniono, że „rekin został zabity w barbarzyński sposób”.

Atak rekina w Egipcie. Rekin zabity, ale...

Ministerstwo Środowiska Egiptu potwierdziło, że za atak odpowiada żarłacz tygrysi. Podobno to samica spodziewająca się potomstwa. Obecność żarłacza tygrysiego w płytkich wodach zatoki Sahl Hasheesh była spowodowana okresem godowym. Władze poinformowały o zakupie 60 urządzeń namierzających, dzięki którym chcą monitorować najbardziej niebezpieczne gatunki rekinów w Morzu Czerwonym.

Kolejne źródła jak np. Reuter, podają nieoficjalnie, że egipskie służby kłamią i niekoniecznie zginął rekin, który zjadł Rosjanina. Ministerstwo Środowiska Egiptu chce uspokoić sytuację, bo kolejne osoby odwołują wakacje w Egipcie i nurkowanie w Hurghadzie.

Media przypominają jednak, że śmiertelne ataki rekinów w Egipcie zdarzają się coraz częściej i jeden schwytany rekin nie uczyni egipskiego morza bezpiecznym. Tymczasem Hurghada wraz z Szarm el-Szejk i Marsa Alam to jedne z najpopularniejszych wśród Polaków miejsc spędzania letnich i zimowych wakacji.

W ciągu minionych 30 lat intensywnego wykorzystywania tych regionów na potrzeby turystyki zarejestrowano 28 niesprowokowanych ataków rekinów, w wyniku których zginęło dziewięć osób - podaje Międzynarodowy Spis Ataków Rekinów (ISAF)

- podaje TOK FM.

Rekiny zagrożone wyginięciem. Ludzie zabijają masowo rekiny

Liczne gatunki rekinów, w tym żarłacz tygrysi, są zagrożone wyginięciem. W ciągu 50 ostatnich lat ich populacja zmniejszyła się o 71%. Giną m.in. z powodu zanieczyszczenia, nadmiernego odłowu i w kolizjach z łodziami. Coraz częściej podpływają do plaż, bo ludzie je dokarmiają i nurkują na ich terytoriach. Według oficjalnych danych, ludzie zabijają ok. 75-100 milionów rekinów rocznie, m.in. patrosząc je i obcinając im płetwy.

Naukowcy opublikowali dane dotyczące populacji rekinów w morzach i oceanach i okazuje się, że w ciągu 50 ostatnich lat ich populacja zmniejszyła się o 71%. Jak ostrzega International Union for Conservation of Nature (IUCN), obecnie aż 24 gatunki rekinów spośród 34 żyjących w oceanach uznano za  „krytycznie zagrożone wyginięciem".

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje