18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Rosja przegra, ale..."

Rosyjski ekspert: trwa III wojna światowa

Wojciech Kozicki
25.11.2022  13:19
Rosyjski ekspert w RMF FM: trwa III wojna światowa, Rosja przegra, ale
Rosyjski ekspert w RMF FM: trwa III wojna światowa, Rosja przegra, ale Fot: Shutterstock/Tverdokhlib

Szokująca wypowiedź eksperta w RMF FM. Rosyjski historyk, pisarz i dysydent Jurij Felsztinski ogłosił, że trwa już III wojna światowa. Wyjaśnił też aktualne działania i strategię Putina.

Mocna wypowiedź w Porannej rozmowie w RMF FM. Historyk i pisarz Jurij Felsztinski wypowiedział się ostro na temat trwającego konfliktu w Ukrainie. Jego zdaniem, „24 lutego rozpoczęła się III wojna światowa”. Podkreślił, że Władimir Putin dąży do całkowitego zniszczenia Ukrainy. Zdaniem historyka, dyktator chce pokonać Ukraińców chłodem i głodem, bo Rosja straciła praktycznie całą armię”.

III wojna światowa i sposób na pokonanie Rosji

Zdaniem Felsztinskiego, Rosja nie upadnie po śmierci lub odejściu Putina. Prognozuje, że odłączą się od niej mniejsze republiki, które nie mają większego znaczenia. Dementuje doniesienia, że koniec Putina mogłaby oznaczać wojnę domową w Rosji.

To jest trzecia wojna światowa, jestem pewien, że 24 lutego tego roku zostanie zapisany w podręcznikach historii jako jej początek, tak jak 1 września 1939 roku stał się początkiem drugiej wojny światowej – powiedział Jurij Felsztinski (RMF FM)

Felsztinski twierdzi, że Ukraina nie może pokonać Rosji, gdyż dostaje od swych zachodnich sojuszników wystarczającą ilość broni, ale jedynie do prowadzenia wojny obronnej. Jednocześnie „Rosja już przegrała wojnę, chociaż jeszcze tego nie rozumie. Jednocześnie Do tego Zachód boi się podjąć zdecydowane kroki, by „zatrzymać III wojnę światową i nie pozwolić jej się stać rzeczywistą, pełnowymiarową wojną światową”. Jest zdania, że Rosję można pokonać tylko zadając jej cios jaki otrzymały Niemcy na koniec II wojny światowej.

Rosja tego nie rozumie, bo jeszcze jest dużo możliwości zapasowych, np. broń jądrowa, dlatego rosyjskie władze zmieniły retorykę i sposób prowadzenia wojny. Plan był prosty - powtórzę - zakładali, że w miesiąc opanują Ukrainę, a potem zdobędą w ciągu miesiąca, dwóch pozostałe republiki i Zachód skapituluje – skomentował rosyjski historyk w RMF FM.

Ekspert ocenił, że Rosja przegra wojnę. Kwestia tylko jaką cenę będziemy musieli zapłacić wszyscy za zwycięstwo...

Czytaj także