Zorganizowana akcja?

EKSPLOZJE na lotniskach! Zniszczone samoloty wojskowe, są ofiary

05.12.2022  10:37
Eksplozje na lotniskach
Eksplozje na lotniskach Fot: Fotogenix/Shutterstock

Jak podaje PAP, do dwóch eksplozji doszło niemal w tym samym czasie w dwóch różnych miejscach – na lotniskach pod Riazaniem i pod miastem Engels na terenie Rosji. Jak informuje niezależny rosyjski portal Meduza, uszkodzone są samoloty wojskowe i zmarły trzy osoby.

W poniedziałek rano doszło do dwóch niemal jednoczesnych eksplozji na lotniskach pod Riazaniem i miastem Engels, w europejskiej części Rosji. W wyniku wybuchów zginęły co najmniej trzy osoby, uszkodzono też kilka samolotów wojskowych. O sprawie poinformował niezależny rosyjski portal Meduza.

Na lotnisku w pobliżu Riazania miała miejsce eksplozja cysterny z benzyną. W konsekwencji tego zdarzenia, a także spowodowanego nim pożaru co najmniej trzy osoby poniosły śmierć, a sześć zostało rannych. Jeden z samolotów został uszkodzony. Z kolei na pasie startowym w bazie rosyjskich sił powietrznych w pobliżu miasta Engels, w obwodzie saratowskim, doszło do wybuchu bezzałogowego aparatu latającego. Uszkodzono dwa strategiczne bombowce Tu-95, dwie osoby zostały ranne

- powiadomiła Meduza za kanałem Baza na Telegramie.

To ważne bazy wojskowe

Baza lotnicza w pobliżu miasta Engels jest wykorzystywana przez rosyjskie wojska do atakowania celów cywilnych na Ukrainie. Z lotniska startują bombowce Tu-95, które następnie wystrzeliwują rakietowe pociski manewrujące w kierunku sąsiedniego kraju.

Riazań leży około 200 km na południowy wschód od Moskwy. Baza lotnicza w mieście Engels znajduje się około 800 km od granicy z Ukrainą, natomiast miejsca obu wybuchów dzieli odległość około 650 km.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także