18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

El Chapo trafi do więzienia z Kaczynskim? "Odsiadka gorsza niż śmierć"

Redakcja
15.02.2019  12:50
Boss narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzmán (kartel Sinaloa) - proces dobiega końca. Czy Ted Kaczynski i terrorysci będą "kolegami spod celi? Będzie dożywocie?
Boss narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzmán (kartel Sinaloa) - proces dobiega końca. Czy Ted Kaczynski i terrorysci będą "kolegami spod celi? Będzie dożywocie? Fot: Facebook.com/Hype Media Group

Joaquin "El Chapo" Guzmán , przywódca kartelu narkotykowego Sinaloa, wkrótce zostanie skazany. Media podają, jaki wyrok może otrzymać i do jakiego więzienia trafi. Jeśli potwierdzą się spekulacje, jego „kumplem spod celi” będzie Ted Kaczynski.

Boss narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzmán ma usłyszeć wyrok 25 czerwca. CNN.com podaje, że zapewne dostanie dożywocie i trafi do więzienia supermax ADX Florence w Kolorado. To najcięższe więzienie w USA, w którym dożywotni wyrok odsiaduje również Ted Kaczyński.

Ucieczki z więzienia

"El Chapo" będzie próbował wydostać się na wolność? W ciągu ostatnich 20 lat udało mu się uciec 2 razy z więzień o zaostrzonym rygorze w Meksyku. Przeznaczył na to wiele milionów dolarów.

Tym razem może mieć większy problem. Z więzienia supermax jest wyjątkowo trudno dać nogę. CNN.com podaje, że więźniowie (jest ich tam ponad 400) spędzają 23 godziny na dobę w jednoosobowych i dźwiękoszczelnych celach. Ściany są zrobione z betonu. Jeden z naczelników miał powiedzieć, że odsiadka w ADX Florence „jest gorsza niż śmierć”.

Najgorsi więźniowie

W tym więzieniu znajdują się najgorsi z najgorszych – terroryści, seryjni mordercy i szpiedzy. Trafił tam też Ted Kaczynski znany jako „Unabomber”. Dostał dożywocie za wysyłanie listów z bombami. 3 osoby zginęły, a ponad 20 zostło rannych.

W tej placówce znajduje się także Eric Robert Rudolph, który odpowiada za ataki bombowe, m.in. na Atlanta's Centennial Olympic Park. W jednej z cel przebywa Terry Nichols który wraz z Timothym McVeighem przeprowadził zamach bombowyw Oklahomie i zabili 168 ludzi.

Jednym z więźniów ADX Florence jest także Ramzi Yousef. W 1988 roku skazano go za udział w organizacji zamachu bombowego na World Trade Center.

Joaquin "El Chapo" Guzmán - proces i więzienie

61-letni El Chapo odpowie m.in. za handel narkotykami na wielką skalę, zlecenie zabójstw, kierowanie kartelem narkotykowym i pranie brudnych pieniędzy. Szacuje się, że na narkotykowym biznesie mógł zarobić nawet 14 miliardów dolarów. W ciągu 25 lat miał przemycić do USA 155 ton narkotyków, ale jego kartel działał na 5 kontynentach.

Guzmán przebywał w więzieniu w Nowym Jorku nazywanym ‘the Guantanamo of New York’, ale narzekał na panujące tam warunki. Jak informuje unilad.co.uk, czuł się samotny, było mu zimno, nudził się. Jadł samotnie posiłki podawane przez okienko w drzwiach. Zawsze miał zapalone światło, a dzień od nocy odróżniał jedynie dzięki zegarowi. Urządzenie zabrano jednak z celi bez wyjaśnień. Nie wolno mu wychodzić na zewnątrz. Jego prawnicy składali skargi, że takie warunki w więzieniu są dla niego za surowe.

El Chapo - informacje i historia:

Zatrzymanie El Chapo:

Przeczytaj więcej
Komentarze