18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamachowiec prowadził transmisję na żywo

Facebook usunął 1,5 miliona nagrań po zamachu w Christchurch

18.03.2019  13:40
Zamachowiec prowadził transmisję na żywo ze swojej zbrodni
Zamachowiec prowadził transmisję na żywo ze swojej zbrodni Fot: Twitter

Po tym jak Brenton Tarrant zabił 50 osób w dwóch meczetach w Christchurch prowadząc przy tym transmisję na Facebooku, portal usunął 1,5 miliona nagrań.

Tragedia w Christchurch obnażyła kolejne niedopatrzenie Facebooka. 28-letn Brenton Tarrant, który wtargnął do dwóch meczetów, gdzie zabił łącznie 50 osób, w czasie zamachu prowadził transmisję na żywo. Po strzelaninie Jacinda Andern, premier Nowej Zelandii, zapowiedziała, że będzie rozmawiać z przedstawicielami Facebooka na temat przyszłości relacji na żywo na portalu.

Zobacz także

Facebook usuwa nagrania z zamachu w Christchurch

Zanim doszło do jakichkolwiek rozmów, Facebook podjął decyzję o usunięciu niebezpiecznych filmów i relacji. Jak poinformowały władze giganta, w ciągu doby od tragedii w Christchurch usunięto 1,5 miliona filmów z portalu Facebook, a 1,2 miliona zablokowano w momencie wgrywania ich.

Facebook poinformował, że usunął zarówno nagrania z zamachu, na których widać ofiary, ale także te, na których nie ma makabrycznych scen. Wszystko ze względu na szacunek do rodzin ofiar oraz obawy policji.

Zamachowiec prowadził transmisję na żywo

Australijczyk Brenton Tarrant podczas swojego zamachu w dwóch meczetach w Christchurch prowadził transmisję na żywo w swoich mediach społecznościowych. Zamachowiec użył aplikacji przeznaczonej dla miłośników sportów ekstremalnych. Jego relacja trwała 17 minut.

Zobacz także

logo Tu się dzieje