18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zboczeńcy na festiwalu

Nastolatki zgwałcone w centrum stolicy. Policja ukrywa sprawców?

Wojciech Kozicki
21.08.2019  17:28
Festiwal muzyczny w Szwecji i kolejny gwałt - policja tuszuje sprawy i ukrywa gwałcicieli?
Festiwal muzyczny w Szwecji i kolejny gwałt - policja tuszuje sprawy i ukrywa gwałcicieli? Fot: YouTube

Dzieci znowu zgwałcone w centrum stolicy. Festiwal muzyczny "We Are Sthlm" w stolicy Szwecji, czyli popularna impreza dla młodzieży, po raz kolejny skończył się tragicznie. Do mediów przedostają się nowe szokujące informacje. Czy policja tuszuje kolejne ataki i czy dokonują ich imigranci z Afganistanu?

Sztokholm i muzyczna impreza "We Are Sthlm" – okazało się, że ochrona po raz kolejny zawiodła, a kamery monitoringu zamontowane przez szwedzką policję zarejestrowały atak na dwie nastolatki. Zostały zgwałcone pośród kilkudziesięciu tysięcy uczestników festiwalu.

Szwedzkie media podają, że dziewczynki zostały zaatakowane od tyłu, a sprawcy nadal nie zostali odnalezieni. Podczas imprezy doszło też do kilkunastu innych napaści seksualnych.

Okazuje się, że na "We Are Sthlm" dochodziło już do takich dramatycznych wydarzeń. W 2016 roku na szwedzkim festiwalu doszło do 50 napaści seksualnych, a w 2015 roku do 25 takich ataków.

Telegraph.co.uk podaje, że festiwale muzyczne w Szwecji coraz częściej stają się okazją dla gwałcicieli. Przykładowo, w 2016 roku na takich imprezach zgwałcono 5 kobiet. W gwałty i napaści seksualne zamieszani są imigranci, co wiele mediów stara się przemilczeć. W policyjnych raportach znalazła się jedynie informacja, że gwałcicielami są „osoby szukające azylu w Szwecji”.

Phelocal.se pisze, że w ataki seksualne na szwedzkich festiwalach muzycznych w latach 2014-2015 zamieszanych było 50 młodych mężczyzn z Afganistanu. Media biły na alarm, ujawniając, że policja tuszowała wiele spraw, a prokuratura odmówiła w tej sprawie śledztwa.

Szwedzka artystka Emma Knyckare proponowała zorganizowanie „festiwalu bez mężczyzn”, by zapobiec kolejnym gwałtom. Impreza odbyła się w 2018 roku, ale organizatorzy zostali oskarżeni przez Sweden’s Discrimination Ombudsman (DO) o dyskryminację.

Festiwal muzyczny dla młodzieży WE ARE STHLMw Szwecji - WIDEO:

logo Tu się dzieje