18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gwałt na plebanii

Ksiądz zgwałcił parafiankę. Diecezja "wysłała go na urlop"

18.03.2019  19:22
Ksiądz zgwałcił parafiankę
Ksiądz zgwałcił parafiankę Fot: Pixabay

Ksiądz katolicki Jean Claude Philippe odurzył, a następnie zgwałcił parafiankę. Został aresztowany i przyznał się do winy. Diecezja informuje, że duchowny "przebywa na urlopie".

Ksiądz Jean Claude Philippe służy w parafii Homestead na Florydzie. Mimo że został już aresztowany, oskarżony o gwałt i przyznał się do winy, diecezja podaje, że "przebywa na urlopie".

Gwałt na plebanii. Ksiądz uśpił parafiankę

Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku. Ksiądz zaprosił jedną z parafianek na niezobowiązujące spotkanie na terenie kościoła. Gdy przybyła na miejsce, zaproponował jej herbatę. Po wypiciu napoju parafianka straciła przytomność.

Obudziła się kilka godzin później, naga i obolała, w łóżku księdza. Duchowny stał nad nią ubrany jedynie w koszulę.

Poszkodowana długo wstydziła się tego, co zaszło i dopiero w marcu postanowiła wyznać prawdę w czasie spowiedzi, innemu księdzu. Ten zalecił jej zgłoszenie sprawy policji.

Ksiądz przyznał się do gwałtu

Jean Claude Philippe został aresztowany w ostatnią sobotę. W czasie przesłuchania przyznał się, że podał kobiecie środki usypiające, później natarł ją olejkami zapachowymi, a następnie "uprawiał z nią seks" - podaje serwis Miami Herald. 

Choć duchowny pozostaje w areszcie, nadal, w oczach diecezji, jest pełnoprawnym duszpasterzem, jedynie "przebywa na urlopie". Z funkcji tej nie zostanie usunięty, póki nie zapadnie wyrok. Jak jednak zapewniają jego przełożeni, będą współpracować z organami ścigania.

Przeczytaj więcej
Komentarze