18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Idą siedzieć na 14 miesięcy

Polacy skazani za "przemyt". Trumna, którą wieźli, nie była pusta

10.04.2019  10:50
Polscy kierowcty skazani za przewożenie migranta w trumnie
Polscy kierowcty skazani za przewożenie migranta w trumnie Fot: Shutterstock

Dwóch polskich kierowców ciężarówek zostało zatrzymanych i skazanych na 14 miesięcy więzienia za próbę przewiezienia z Francji do Wielkiej Brytanii nielegalnego migranta. "Ładunek" ukryty był w trumnie.

Sąd w Boulogne-sur-Mer we Francji skazał na 14 miesięcy więzienia dwóch polskich kierowców ciężarówek. Mężczyźni zostali zatrzymani za próbę przewiezienia przez granicę nielegalnego migranta z Iraku. Mężczyzna ukrywał się w jednej z przewożonych przez Polaków trumien.

Irakijczyk w trumnie. Twierdzą, że nie wiedzieli

Do próby przewiezienia Irakijczyka z Francji do Wielkiej Brytanii doszło 2 kwietnia. Polacy pojawili się w miejscu załadunku pociągu Eurostar, który na wyspy miał wyruszyć kanałem La Manche.

Kierowcy poinformowali celników, że przewożą puste trumny. Na ich nieszczęście, załadunek postanowiono poddać szczegółowej kontroli. Wtedy okazało się, że na pace, w jednej ze skrzyń ukrywa się mężczyzna.

Informację potwierdziła francuska agencja AFP. Prokurator Pascal Marconville przyznał, że nielegalnym migrantem był obywatel Iraku, a polscy kierowcy zostali aresztowani na miejscu.

W czasie przesłuchania mężczyźni zarzekali się, że o "załadunku" nie wiedzieli. Śledczy nie dali jednak wiary ich tłumaczeniom - trumna, w której podróżował Irakijczyk znajdowała się wgłąb ciężarówki i nie sposób było dostać się do niej z zewnątrz, bez naruszenia plomb.

Przeczytaj więcej
Komentarze