18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dożywocie dobiega końca

Fritzl szykuje się na śmierć. Potwór jest chory

Wojciech Kozicki
20.03.2019  17:40
Josef Fritzl jest ciężko chory - umrze w więzieniu?
Josef Fritzl jest ciężko chory - umrze w więzieniu? Fot: Facebook.com

Josef Fritzl odsiaduje wyrok dożywocia w więzieniu Stein w Krems am Donau, ale okazuje się, że może nie pozostać za kratami zbyt długo. Jego stan zdrowia drastycznie się pogorszył. 84-latek jest ciężko chory i myśli o śmierci.

Josef Fritzl 10 lat temu trafił za kraty. Wyszło wówczas na jaw, że potwór przez ponad 20 lat więził swoją córkę w piwnicy. Zgwałcił ją kilka tysięcy razy i miał z nią 7 dzieci. Dostał za to najwyższy wymiar w Austrii, czyli dożywocie.

Fritzl w więzieniu

Austriackie media donoszą, że potwór z Amstetten izoluje się od współwięźniów i nie chce wychodzić z celi. Zaprzestał również wykonywania codziennych obowiązków. Cierpi także na demencję i zachowuje się, jakby „czekał na śmierć”.

Jeszcze w 2007 roku wierzył, że wyjdzie z więzienia. Zmienił nawet nazwisko na Mayrhoff. Jak podaje dailymail.co.uk, padł też ofiarą przemocy za kratami, bo jeden ze współwięźniów wybił mu zęby.

Zobacz także